جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پیگیر تکمیل بزرگراه همت و کمربندی سوم تهران هستیم
۱۵:۱۸ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اجاره خودرو
استاندار تهران خبر داد؛

پیگیر تکمیل بزرگراه همت و کمربندی سوم تهران هستیم

رشین خودرو:استاندار تهران با اشاره به اجرای طرح کمربندی پاکدشت به عنوان یکی از مطالبات مردم این شهرستان از پیگیری تکمیل ادامه بزرگراه همت خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در دومین حضور خود در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنجم سیما درباره نحوه ارتباطات مردمی در استانداری تهران گفت : معاون اول رئیس جمهور بخشنامه ای داده است که بر اساس آن همه مسئولان با مردم ارتباط داشته باشند. در استانداری تهران نیز از همان ابتدای ورودم ملاقات مردمی را از برنامه های اصلی اعلام کردم و تاکنون سه ملاقات با شهروندان استان برگزار شده است و مسائل و مشکلات مردم در بخش های مختلف در این ملاقات ها پیگیری می شود.
مقیمی گفت : تاکنون ۶ سفر به شهرستان های استان تهران داشتیم و علاوه بر بررسی وضعیت شهرستان ها در شورای برنامه ریزی استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان ها، در مسجد جامع هر شهرستان با مردم ملاقات مردمی داریم. در این دیدارها برخی از مشکلات مردم جنبه عمومی دارد و برخی موارد که با شهرداری و دستگاه های اجرایی است در همان جا تصمیم گیری می شود .علاوه براین، جلسه ای مشترک با ۳۰ نماینده مجلس و ۲۱ عضو شورای شهر تهران داشتیم که در فصل بودجه برگزار شده است و نتایج خوبی داشت. در سفر به شهرستان ها نیز جلسات با اعضای شوراهای شهر و روستاها در برنامه سفرها گنجانده شده است.
مقیمی اظهار داشت : دیدار با احزاب سیاسی،نخبگان و فعالان اجتماعی و سیاسی نیز بخش دیگری از برنامه های سفر را به خود اختصاص می دهد که در تصمیم گیری ها موثر است.
حوزه بازرسی استانداری نیز ضمن برقراری ارتباط با شهروندان شکایات آنها را در بخش های مختلف دریافت و رصد می کند و شهروندان می توانند برای ملاقات مردمی با سامانه ۱۱۱ حوزه بازرسی استانداری تماس حاصل کنند.
استاندار تهران به موضوع حاشیه نشینی و وضعیت بافت های فرسوده در استان نیز اشاره کرد و افزود: بخشی از ساخت و سازها به ویژه در حاشیه شهرهای استان که اغلب بدون مجوز هستند استحکام کافی ندارند و امکانات لازم همچون سرانه فضای سبز،درمانگاه،و نیازهای آموزشی و سایر خدمات را ندارند از برنامه های لازمی که باید انجام شود احیای بافت های فرسوده و توانمندسازی حاشیه شهرهای استان است که با رویکرد تامین امکانات آموزشی،فضای سبز،درمانی و سایر خدمات و همچنین استحکام منازل و اجرای معماری صحیح همراه است.
وی گفت : مقاوم سازی ساختمان ها و توانمندسازی بافت های فرسوده نیازمند همکاری شهرداران و اعضای شوراهای شهر و روستاست و طرح احیای بافت های حاشیه ای توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است و امیدواریم شهرداری ها و شوراها در این بخش کمک و همراهی کنند.
ایران همچون سایر کشورها با برخی حوادث طبیعی از جمله زلزله روبه رو است و هرچند هنوز به علم پیش بینی دقیق وقوع حوادث نرسیدیم اما باید زلزله را بپذیریم و با حوادث کنار بیاییم ،برای این کار باید ساختمان ها در مقابل زلزله مقاوم شود و به اجرای طرح مقاوم سازی سالانه ۱۰ درصد خانه های روستایی توجه کنیم .با شهرداران نیز صحبت کردیم تا به ساختمان های غیر ایمن پایان کار ندهند و در ساخت و سازها از نیروی کارگر ماهر و مصالح استاندارد استفاده شود، این تنها راهی است که ما را در آینده مقابل حوادث زلزله ایمن می کند.
استاندار تهران به موضوع اشتغالزایی در استان اشاره کرد و گفت: براساس قانون امسال باید ۹۷۵ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد شود که سهم استان تهران ۱۲۹ هزار فرصت شغلی است که تا پایان سال باید محقق شود و دری برنامه پنج ساله وضعیت اشتغال را به حد قابل قبول برسانیم.
مقیمی همچنین در مورد وضعیت آلودگی هوا و اقدامات موثر در کاهش این معضل تهران تصریح کرد: شهر تهران هشت میلیون نفر جمعیت دارد و حمل و نقل فعلی در شهر،سیستم گرمایش و سرمایش خانه ها و وجود کارخانه ها موجب ورود حجم زیادی از آلایندگی به هوای شهر می شود.
دولت در چهار سال اخیر اقدامات مهمی برای کاهش آلودگی هوا انجام داده است از جمله تصویب آیین نامه ای در سال ۹۳ ،که در آن تکلیف همه دستگاه ها برای کاهش آلودگی هوای استان مشخص شده است. نتیجه آن این شد که در سال ۹۲ حدود ۴۴ درصد آلودگی هوا داشتیم و امسال این عدد به ۲۵ درصد رسیده است.
مقیمی گفت : همچنین حذف گوگرد از بنزین و توزیع بنزین یورو ۴ از دیگر موفقیت های دولت بوده است.
استاندار تهران گفت : در حال حاضر شاهد تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر هستیم که عمل سوخت به طور کامل در این خودروها انجام نمی شود و تولید آلایندگی می کند .
موتورسیکلت ها،خودروهای فرسوده،کامیون های با عمر بالا و اتوبوس های فرسوده عامل ۷۰ درصد آلودگی هوای تهران هستند و لازم است بودجه مناسبی برای تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از وسایل حمل و نقل هیبریدی در نظر گرفته شود و نمایندگان مجلس و اعضای شوراها در پیگیری اختصاص این بودجه نقش مهمی دارند.
استاندار تهران گفت : موضوعی دیگری که در تهران با آن مواجه هستیم ورود روزانه ۳.۵ میلیون نفر از شهرهای اطراف به تهران است که اکثرا با خودروی شخصی وارد تهران می شوند و ایجاد حمل و نقل ریلی بین تهران و شهرستان ها می تواند در کاهش ورود خودرو موثر باشد.
۳۰ درصد آلودگی هوای تهران نیز مربوط به سیستم های سرمایشی و گرمایشی به ویژه در ادارات و دستگاه های دولتی و فعالیت کارگاه ها است.
شهر تهران و شهرستان های استان نیاز به توسعه فضای سبز دارد و به شهرداران توصیه کردیم تا اجرای طرح درختکاری را فراموش نکنند.
وی همچنین گفت: از مردم شریف استان تهران تشکر می کنیم که در این چند روز بلوغ فکری و علاقه خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان دادند. اگرچه حرف ها و انتقاداتی دارند که ما مسئولان باید گوش کنیم و در جهت رفع آن اقدام کنیم.
مقیمی اظهار داشت : عده ای هم در این میان موج سواری می کنند و به دنبال اهداف خود هستند ضمن اینکه تعرض به اموال عمومی و تخریب را هیچ کس نمی پذیرد و ارتباطی میان این اقدامات و صحبت ها و خواسته های مردم وجود ندارد و خود مردم به ما دلگرمی دادند و توانستیم این روزها را پشت سر بگذاریم.

برچسب ها:
بزرگراه همت
نظر بینندگان
!
!
!