چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای معابر تهران
۱۱:۰۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اجاره خودرو

ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای معابر تهران

پرشین خودرو:طرح دوفوریتی الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای معابر اصلی و فرعی تهران به تصویب رسید.

به گزارش پرشین خودرو، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در توضیح این دو فوریت گفت: در تهران ۹۰۰ فضای پارک حاشیه ای وجود دارد که اگر فضای پارک حاشیه ای منطقه ۲۲ را نیز حساب کنیم به یک میلیون فضای پارک حاشیه ای در معابر اصلی و فرعی می رسیم.

وی ادامه داد: پارک دوبله در حاشیه خیابان ها مشکلات ترافیکی زیادی را ایجاد کرده است و عملا اشغال یک لاین از خیابان پیمایش خودروها را با کندی مواجه کرده، مصرف سوخت را بالا برده و سبب آلودگی هوا شده است.

وی با اشاره به اینکه استفاده رایگان از پارک حاشیه ای حضور بخش خصوصی در ساخت پارکینگ های عمومی را محدود کرده است، گفت: با وجود فضای پارک رایگان توجیه استفاده از پارکینگ های عمومی غیرمنطقی است.

علیخانی افزود: ۱۵ هزار پارکومتر نیز از گذشته در شهر تهران فعال بوده که در حال حاضر از مدار خارج شده است.

وی با اشاره به استفاده پارکبان ها از پارک های حاشیه ای گفت: در این طرح نیز عملا خیابان را به مردم می فروختند و پارکبان ها بدون حساب و کتاب از مردم پول می گرفتند در حالی که تعرفه ساعتی ۳۰۰ تومان بود تا ۵ هزار تومان نیز از مردم پول می گرفتند و پولی نیز به شهرداری تهران نمی رسید.

علیخانی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری در حال بازنگری طرح ترافیک است، گفت: ساماندهی پارک حاشیه ای بخشی از بازنگری طرح ترافیک است که در کنترل ورود خودروها اثرگذار است و با اجرایی شدن این طرح دو هزار و ۶۰۰ نفر از پرسنل شهرداری که کارایی ندارند به کار گرفته می شوند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران تاکید کرد: عدم ساماندهی پارک حاشیه ای روزانه ۱۱ میلیارد تومان خسارت به پایتخت وارد کرده است.

وی درخواست کرد طی ۳۰ روز کاری آینده شهرداری لایحه ای در این رابطه به شورا ارائه کند که اعضای شورا با ۱۵ رای این دو فوریت را به تصویب رساندند.

برچسب ها:
پارک حاشیه ای
نظر بینندگان
!
!
!