یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
از واگذاری سهام ایران‌خودرو چه خبر؟
۰۵:۴۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
iran zamin2

از واگذاری سهام ایران‌خودرو چه خبر؟

پرشین خودرو: در حالی ایران‌خودرو حدود یک ماه پیش آگهی عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند را در روزنامه‌ها منتشر کرد که تا به امروز این سهام در بورس عرضه نشده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، طبق آگهی منتشره در آذرماه، اعلام شد سهام ۸/ ۱۵ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری سمند به‌صورت مزایده واگذار خواهد شد و قرار بود ظرف حداقل ۱۰ روز پس از انتشار آگهی موردنظر، این سهام در بورس عرضه شود. با این حال و با وجود گذشت حدود یک ماه از انتشار آگهی موردنظر، هنوز این سهام عرضه نشده و سازمان بورس نیز تاریخ دقیقی را برای آن اعلام نکرده است.

هرچند به‌صورت غیررسمی اعلام شد دهم دی‌ماه، سهام شرکت سرمایه‌گذاری سمند عرضه می‌شود، اما این اتفاق رخ نداد و در ادامه نیز موعدی رسمی برای عرضه سهام موردنظر اعلام نشد.

این در شرایطی است که پس از انتشار آگهی موردنظر، سهام ایران‌خودرو در بورس رشد کرد، اما پس از مدتی دوباره نزولی شد و به قیمت‌های قبل بازگشت. گفته می‌شود یکی از دلایل اصلی برگزار نشدن مزایده موردنظر، پیدا نشدن خریدار واجد شرایط است و از همین رو ایران‌خودرویی‌ها فعلا دست نگه داشته‌اند تا یک مشتری شایسته برای این سهام پیدا شود.

برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!