جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
747 خودرو مسافربری غیرمجاز توقیف شدند
۱۶:۳۷ | ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
اجاره خودرو
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه؛

747 خودرو مسافربری غیرمجاز توقیف شدند

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه گفت: به ‎طور میانگین روزانه ۸۰۰ هزار نفر سفر با ناوگان تاکسیرانی در کرمانشاه انجام می‎شود.

به گزارش پرشین خودرو، سجاد سلیمانی با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 747 خودروی مسافربر شخصی غیرمجاز که برای ناوگان تاکسیرانی مزاحمت ایجاد کرده بودند توقیف و اعمال قانون شده‎اند، اظهار کرد: این اقدام با همکاری و هماهنگی مراجع قضائی و پلیس راهور صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه بابیان اینکه در حال حاضر به‌هیچ‌عنوان افزایش کرایه تاکسی در کرمانشاه نداریم و در صورت افزایش هزینه بنزین تصمیم‎های لازم در آن زمان انجام خواهد گرفت، گفت: بااین‌وجود افزایش نرخ کرایه ناوگان درون‎شهری از اختیارات شورای اسلامی شهر است.

سلیمانی از انجام روزانه 800 هزار نفر سفر به‎صورت میانگین با ناوگان تاکسیرانی در شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: 9400 دستگاه تاکسی شامل گردشی، خطی و آژانس‎های تاکسی‎تلفنی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی به خدمت‎رسانی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه 2300 دستگاه تاکسی فرسوده با عمر بیش از 10 سال در کرمانشاه وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر 1400 دستگاه از این تعداد نوسازی و به مالکان آن‌ها تحویل داده‌شده و در تلاش هستیم که 900 دستگاه باقیمانده نیز روند ثبت‎نام و نوسازی را انجام دهند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به مصوبه وزارت کشور و ستاد مدیریت سوخت تردد تاکسی‌های فرسوده با عمر بیش از 10 سال ممنوع بوده و سازمان‎های تاکسیرانی ملزم هستند هیچ‌گونه خدماتی به این دسته از دارندگان خودرو ارائه ندهند.

وی افزود: برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی 20 میلیون تومان وام با بهره 16 درصد با بازپرداخت 4 ساله و اقساط ماهیانه حدود 570 هزار تومان در نظر گرفته‌شده است.

سلیمانی از فعالیت حدود 3780 دستگاه انواع خودرو شامل تاکسی و خودرو شخصی به‌عنوان سرویس مدارس خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 30 درصد آن‌ها چند نوبته هستند و این طرح تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.

نظر بینندگان
!
!
!