سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
قرعه‌کشی فیلم‌های فجر
۱۴:۵۰ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
iran zamin2

قرعه‌کشی فیلم‌های فجر

پرشین خودرو: فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر برای نمایش در سالن رسانه‌ها قرعه‌کشی شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر برای نمایش در سالن رسانه‌ها قرعه‌کشی شد.

 
قرعه‌کشی فیلم‌های فجر


با توجه به اینکه هر سال برخی فیلمسازان نسبت به زمان اکران فیلم خود در کاخ رسانه‌ها اعتراضاتی داشتند و به‌ویژه فیلم‌هایی که در اولین روز و اولین سانس نمایش داده می‌شد با گله سازندگان‌شان همراه بود، امسال در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر دست‌اندرکاران اقدام به برگزاری مراسم قرعه‌کشی برای انتخاب فیلم‌ها و تعیین زمان نمایش آن‌ها کردند.

محمدحسین میثاقیان که اجرای این مراسم را برعهده داشت، به درگذشت علیرضا تلیانی، از دبیران خبر ایسنا که در هفته قبل از دنیا رفت، و نیز جمشید الوندی، فیلمبردار پیشکسوت سینما، اشاره کرد و یاد آن دو را گرامی داشت.

در ابتدای این مراسم همچنین ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره، در سخنانی کوتاه گفت: برای اولین‌بار است که برنامه‌ای برای تنظیم جدول نمایش به صورت قرعه‌کشی داریم تا همه از شرایط یکسانی برخوردار باشند.

او افزود: همین‌جا اعلام می‌کنم همه ۴۴ فیلم بررسی‌شده برای بخش مسابقه، مفید و ارزشمند بودند و بعضی فیلم‌ها در رقابتی تنگاتنگ از ورود به بخش مسابقه جاماندند که به هر حال نظر هیات انتخاب بوده است.

داروغه‌زاده اظهار کرد: هدف فیلمسازان ارتباط خوب با مخاطب است و این را برای همه فیلم‌ها آرزومندم و امیدوارم همه فیلم‌هایی که انتخاب شدند تا زمان مقرر نسخه نهایی را آماده کنند تا ما شرمنده دوستان نشویم و مجبور به انتخاب فیلم‌های رزرو نباشیم.

دبیر جشنواره فیلم فجر در پایان سال سینمایی خوبی را برای سینماگران آرزو کرد.

در این مراسم قرعه‌کشی با حضور نمایندگان رسانه‌ها و نیز سینماگران، فیلم و روز و سانس نمایش قرعه‌کشی می‌شود.

غلامرضا موسوی اولین سینماگری که سانس فیلم «بانو قدس ایران» را انتخاب کرد درباره برپایی چنین مراسمی گفت: اولا که سینما خودش شو است و برگزاری چنین مراسمی هم خوب است اما جدا از آن اتغاق بدی نیست که زمان نمایش فیلم‌ها به این شکل انتخاب شود.

مراسم قرعه‌کشی فیلم‌ها در پردیس سینمایی ملت با حضور جمعی از فیلمسازان همچون رسول صدرعاملی، سیروس الوند، فریدون جیرانی، غلامرضا موسوی، مانی حقیقی، خسرو معصومی، مهران احمدی و محمد خزاعی برگزار می‌شود.

جدول نمایش فیلم‌ها به شرح زیر است:
 

قرعه‌کشی فیلم‌های فجر

نظر بینندگان
!
!
!