چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
افزایش تعرفه واردات خودرو، تاثیری در بازار داخلی ها ندارد
۱۲:۵۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/یک کارشناس صنعت و بازار خودرو:

افزایش تعرفه واردات خودرو، تاثیری در بازار داخلی ها ندارد

پرشین خودرو: نقش واردات خودرو در افزایش یا کاهش سهم بازارخودروهای داخلی بی تاثیر است.

عبدالله بابایی کارشناس صنعت و بازار خودرو، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، در خصوص تصمیمات جدید در حوزه واردات خودرو و تاثیر آن در بازار خودروهای داخلی گفت: همیشه اعلام کرده ام که این دو حوزه یعنی خودروهای وارداتی و خودروهای داخلی هیچ تاثیری از هم نمی گیرند زیرا اساسا سگمنت این دو شبیه به هم نیست.
وی ادامه داد: سهم سبد وارداتی ها و خودروهای داخلی شبیه به هم نیستند و ارزش مالی این دو نیز با هم تفاوت بسیاری دارد بنابراین چه تعرفه واردات صفر شود و چه افزایش پیدا کند، در سبد فروش محصولات داخلی اثرگذار نخواهد بود.
بابایی کم شدن واردات خودرو به ایران را به نفع کشور دانست و افزود: از نگاه اقتصادی هر چه ارز کمتری از کشور خارج شود، به نفع کشور خواهد بود و تنها تاثیر افزایش یا کاهش واردات خودرو در هیمن مسئله ارز است و تاثیر خودرویی ندارد.

خودروسازان داخلی می توانند هیبرید ساز شوند
این کارشناس صنعت و بازار خودرو کشور با اشاره به تمرکز برخی از برندهای مطرح جهان بر روی تولید خودروهای نوین از جمله خودروی هیبریدی گفت: شک نکنید که دو خودروسازی داخلی ما این قدرت را دارند که خودروی هیبرید و برقی تولید کنند و در پلن های آتی هر دو نیز این مهم دیده شده است.
وی خاطرنشان کرد: ایران خودرو در این زمینه پیشتاز است و در آینده ای نزدیک شاهد معرفی این خودروهای نسل جدید به بازار ایران خواهیم بود.

برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
!
!
!