چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
«ایموشن»، محصول نامتعارف «فیسکر» در نمایشگاه CES
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
iran zamin2
/اختصاصی/

«ایموشن»، محصول نامتعارف «فیسکر» در نمایشگاه CES

پرشین خودرو: سال 2016، هنریک فیسکر طراح فیسکر، یک ماشین جدید برای جبران شکست قبلی خود، یعنی "فیسکر کارما" رونمایی کرد و متوجه شدیم که همانند خودروی فیسکر کارما، محصول جدید هم یک خودروی لوکس تمام الکتریکی با درب‌های عقب پروانه‌ای شکل است.

به گزارش خبرنگار  پرشین خودرو، حالا در جدیدترین دوره از نمایشگاه اتومبیل CES، شرکت خودروسازی فیسکر جدیدترین محصول خود را تحت عنوان "ایموشن Emotion" رونمایی کرده است که در واقع همان خودروی کانسپت سال گذشته با طراحی پروانه شکل درب‌های عقب است.

همانطور که در تصاویر می‌بینید، طراحی ظاهری اتومبیل نسبت به نسخه کانسپت خود چندان تغییراتی نکرده است و همچنان شاهد سنسورهای بزرگ "Lidar" در قسمت دماغه اتومبیل بجای جلوپنجره هستیم که بیشتر از همه مربوط به سیستم‌های رانندگی خودکار می‌شود، اما در مجموع ظاهر اتومبیل تاحدودی شبیه به محصولات تسلا طراحی شده است که در این خصوص می‌توان طراحی چراغ‌های باریک عقب و یا حتی به فرم کلی بدنه اشاره داشت که در نگاه اول، مخاطب را به یاد محصولات تسلا می‌اندازد.

به طور کلی، محصول جدید فیسکر حدود 5003 میلی متر طول و همچنین 1473 میلی متر ارتفاع دارد که طبق ادعای منابع خبری، تاحدودی شبیه به خودروی اسپرت تمام الکتریکی تسلا مدل S بوده و می‌توان هدف گذاری فیسکر را برمبنای رقابت با محصولات تسلا دانست.

در بخش فنی، گفته می‌شود که "فیسکر ایموشن" کاملا با آلومینیوم و فیبرکربنی ساخته شده است تا حداقل وزن ممکن بدست آید، اما سیستم محرک آن متشکل از مجموعه باتری‌های لیتیوم یونی خواهد بود که توسط یکی از بزرگ‌ترین سازنده باتری در جهان، یعنی LG توسعه پیدا کرده و در اختیار فیسکر قرار گرفته است، هرچند فیسکر تایید می‌کند که باتری‌های حالت جامد نیز برای این اتومبیل در راه است که با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، یک محدوده حرکت 640 کیلومتر دارد و همچنین می‌تواند به سقف سرعت 260 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

در پایان شرکت خودروسازی فیسکر اعلام کرده است که این اتومبیل از اواخر سال 2019 با قیمت کمتر از 130 هزار دلار در ایالات متحده آمریکا تولید خواهد شد، اما در اواخر امسال اعلام می‌کنیم که محل تولید آن کدام نقطه از خاک آمریکا خواهد بود.

برچسب ها:
خودرو برقی
عکس های مرتبط
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
ایموشن
نظر بینندگان
!
!
!