یكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رشد 10 درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی غیر منطقی است
۱۲:۱۷ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
iran zamin2
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی؛

رشد 10 درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی غیر منطقی است

پرشین خودرو: عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رشد 10 درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی غیر منطقی به نظر می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو  به نقل از صدا ، عبداله رضیان افزود: تعرفه این خودرو‌ها پنج درصد بوده که هم اکنون به 15 درصد رسیده است.

وی همچنین توجیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی را غیر قابل قبول دانست و اظهارداشت: این وزارتخانه معتقد به این است که چون تعرفه خودروهای غیر هیبریدی افزایش یافته است به‌‌ همان نسبت تعرفه خودروهای هیبریدی باید افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تعرفه خودروهای غیرهیبریدی از 45 به 75 درصد و تعرفه خودروهای هیبریدی از 5 به 15 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به ثابت ماندن تعرفه خودروهای کاملا الکترونیکی و برقی افزود: تعرفه این نوع خودرو‌ها پنج درصد بوده که تغییری نکرده است.

رضیان به رادیو اقتصاد بیان کرد : توجیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی برای مجلس قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: سیاست تمامی کشورهای دنیا به ویژه اهل فن امروز تشویق و حمایت از استفاده از خودروهای هیبریدی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار بازنگری جدی در این زمینه شده است.

برچسب ها:
تعرفهخودرو
نظر بینندگان
!
!
!