پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
9 هزار کامیون فرسوده در کشور تردد می کنند
۱۵:۰۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اجاره خودرو

9 هزار کامیون فرسوده در کشور تردد می کنند

پرشین خودرو: معاون سازمان محیط زیست گفت: حدود ۱۲هزار اتوبوس فرسوده داریم که قرار است با سرمایه گذاری چین، ایتالیا و کره نوسازی شوند.

به گزارش پرشین خودرو، مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری با موضوع هوای پاک ‎با اشاره به سهم ۸۵درصدی مراکز صنعتی در آلودگی هوای کلان شهرها گفت:براساس مطالعاتی که در سال ۹۵انجام شد، سهم آلایندگی ذرات معلق (pm2.5) خودروها حدود ۳درصد تخمین زده شده، این در حالی است که سهم ۸۰درصدی حمل و نقل را درسطح شهر دارند.

وی افزود:سهم موتورسیکلت ها درتولید آلاینده ذرات معلق حدود۱۲درصد و سهم اتوبوس ها و کامیون ها که بیشترین سهم را در آلایندگی دارند حدود ۸۰درصد است.

وی ادامه داد: آلودگی صنایع آلاینده مانند نیروگاه ها حدود ۱۵ تا ۲۰درصد است.

تجریشی درباره نوسازی بخش حمل و نقل عمومی که انجام نشده است، گفت: در کشور حدود ۱۲هزار اتوبوس فرسوده داریم که ۳کشور (چین ،ایتالیا و کره ) قرار است برای نوسازی اتوبوس ها تا دو هفته آینده برای این بخش سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: طبق آمار حدود ۷۰هزار تاکسی داریم که ۶۰هزار از این تاکسی ها نوسازی شده اند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طبق اطلاعات شهرداری تهران تا پایان سال ۹۲،۹۷درصد اتوبوس های بین شهری فرسوده می شوند،گفت: سن اتوبوس های شهری حدود ۸سال است و ما در شهر تهران حدود ۷ هزار و ۹۷۸ اتوبوس داریم که از این تعداد حدود ۹۷درصد فرسوده شده اند.

وی ادامه داد: سن کامیون ها 15 سال است و حدود 29هزار و 117 کامیون داریم که 34درصد آنها فرسوده شده اند.

تجریشی تصریح کرد: سن موتورسیکلت ها حدود ۵سال است و بیش از یک میلیون موتور سیکلت داریم که ۸۰درصد از آنها فرسوده شده اند.

وی با بیان اینکه مینی بوس های شهری ۸سال سن دارند، گفت: در تهران حدود8هزار و 135 مینی بوس داریم که 91درصد آنها فرسوده هستند.

برچسب ها:
آلودگی هوا
نظر بینندگان
!
!
!