شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آموزش زبان انگلیسی برای رانندگان اتوبوس و تاکسی
۱۳:۳۲ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
iran zamin2
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تبریز خبرداد؛

آموزش زبان انگلیسی برای رانندگان اتوبوس و تاکسی

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر برای استقبال از رویداد تبریز 2018 از آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای کارکنان و رانندگان خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، فرخ جلالی با اشاره به رویداد تبریز 2018 و استقبال اتوبوسرانی از این رویداد مهم گردشگری اظهار کرد: به منظور ارتباط بهتر با گردشگران خارجی 328 نفر از نیروهای اتوبوسرانی و نیز رانندگان تاکسی در کلاس های آموزش مکالمه شرکت و موفق به اخذ گواهینامه شدند.
وی ادامه داد: رانندگان دستگاه ها اعم از اتوبوس و تاکسی که آشنا به زبان انگلیسی هستند، با نصب برچسب بر روی خودرو برای استفاده گردشگران خارجی معرفی می شوند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تبریز و حومه افزود: در مرحله بعد اقدام به بازسازی و تمیزی اتوبوس های شهری کردیم که 73 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل اضافه شد.
جلالی با اعلام آمادگی سازمان اتوبوسرانی برای برگزاری هر چه بهتر رویداد تبریز 2018 خاطر نشان کرد: 20 دستگاه اتوبوس گردشگری وی آی پی با تجهیز کولر، دفترچه راهنما و تبلیغات و رانندگانی با لباس فرم در خدمت رویداد تبریز 2018 است.
وی همچنین با اشاره به نوسازی صد درصد تاکسی های مسیر فرودگاه و نیز بیش از 4 هزار تاکسی درون شهری گفت: در مجموع برای نوسازی و افزایش دستگاه های ناوگان حمل و نقل عمومی یکهزار و 420 میلیارد ریال هزینه شده است.
جلالی همچنین از اخذ مجوز تاکسی های برلیانس برای تاکس رانی تبریز خبر داد و افزود: تا کنون 200 نفر متقاضی این خودروها ثبت نام کرده اند که برای تبریز 2018 رونمایی می شوند.
به گزارش ایرنا، شهر تبریز در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که دی ماه سال 1394 در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب گردید و به این منظور ستادهای ملی و استانی در رابطه با این رویداد فرهنگی و گردشگری بین المللی تشکیل شده است.
آئین رسمی رویداد بین المللی تبریز 2018، سوم فروردین ماه 1397 با حضور رئیس جمهوری کشورمان و مقام های ارشد چند کشور اسلامی برگزار می شود.
آذربایجان شرقی جزو پنج استان بر‌تر کشور در جذب گردشگر است و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 300 هزار گردشگر خارجی وارد تبریز شده است.

نظر بینندگان
!
!
!