دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
30 گواهینامه غیرقانونی باطل شد
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
iran zamin2
دادستان دماوند خبر داد؛

30 گواهینامه غیرقانونی باطل شد

پرشین خودرو: دادستان عمومی و انقلاب دماوند گفت: یک باند که از طریق جایگزین کردن افراد مطلع به جای افراد کم سواد در آزمون ها، گواهینامه صادر می کرد، متلاشی شد.

به گزارش پرشین خودرو، حسن ابراهیمی بسابی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت غیرمجاز آموزشگاه رانندگی در شرق استان تهران که اخیرا هم در حوزه قضایی دماوند فعالیت‌هایی را آغاز کرده بود، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و تحقیقات میدانی از طریق ضابطین آغاز شد.

وی افزود: تحقیقات ما نشان داد، که یک آموزشگاه رانندگی از طریق ترفندهای گوناگون از جمله جایگزین کردن افرادی که معلوم الحال بوده، به جای هنرجویان و متقاضیان گواهینامه که به دلیل کم سوادی و یا کم اطلاعی موفق به دریافت گواهینامه نمی‌شوند، در آزمون‌ها، اقدام به صدور گواهینامه می‌کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند افزود: در قبال صدور گواهینامه از این هنرجویان مبالغ هنگفتی دریافت می‌شد و برای این افراد با جایگزین کردن و جعل عنوان، گواهینامه صادر می‌شد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۵ نفر از اعضا این باند که در داخل و خارج از این آموزشگاه در جذب متقاضیان فعالیت می‌کرد، دستگیر و روانه زندان شد.

ابراهیمی بسابی اضافه کرد: تاکنون و در تحقیقات اولیه ۳۰ مورد گواهینامه غیرقانونی شناسایی کردیم، که درصدد ابطال آن‌ها هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از ابطال مجوز این آموزشگاه خبر داد و گفت: برای ما محرز شده که مدیریت این آموزشگاه و افراد دخیل در آزمون‌ها دخالت در این کار غیرقانونی داشته‌اند و بنابراین هم مجوز آموزشگاه باطل شده و همچنین عوامل باند مذکور به اشد مجازات محکوم می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از نظارت شدید بر آموزشگاه ها و موسسات خصوصی و دولتی مرتبط با مال و جان مردم سر و کار دارند، خبر داد و گفت: از مردم عزیز تقاضا دارم، که در مسیر قانون کار را انجام دهند، چرا که بالاخره هر کار غیرقانونی در نهایت با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!