شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۴ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
مشاوره مجلس و دولت از بخش خصوصی حوزه خودرو کشور
۱۵:۲۴ | ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
اجاره خودرو
اتفاقی که باید به فال نیک گرفت؛

مشاوره مجلس و دولت از بخش خصوصی حوزه خودرو کشور

پرشین خودرو: رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو به عنوان مشاور در بدنه تصمیم گیری و قانونگذاری کشور انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، صنعت و بازار خودرو را نمی توان بدون درک موقعیت بخش خصوصی در رشد و یا شکست آن تجسم کرد. بیشترین حجم سرمایه گذاری در بازار خودرو در دستان بخش خصوصی است و البته این بخش رقبای دولتی بسیار گردن کلفتی نیز دارد.
متاسفانه در بسیاری از دولت های روی کار آمده در کشور، سعی نشده است تا از توان و اطلاعات این بخش برای کمک به بازار خودرو و حتی کمک به برقراری رابطه با برندهای معتبر استفاده شود. در حالیکه بسیاری از کشورهای صنعتی بخش خصوصی را به عنوان مشاوران خود در تصمیم گیری بر می گزینند اما در ایران بخش خصوصی تنها برای برخی از جلسات آن هم در اتاق های بازرگانی صنایع و معادن ایران و ... خبر می شوند.
در اتفاقی نادر و البته جالب، میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو و یکی از فعالان بخش خصوصی به عنوان مشاور خودرویی کمیسیون اصل 90 مجلس انتخاب شده است که این مهم در جای خود می تواند یک قدم مثبت برای استفاده از مشاوره و تجارب بخش خصوصی باشد.
اما این حرکت مثبت با انتخاب "میثم رضایی" به عنوان عضوی از اعضای "شورای اندیشه ورزی وزارت صنعت" از سوی محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه پیدا کرده است.
بی شک این اقدامات فقط یک آغاز برای استفاده از نظرات بخشی است که تا به حال برای تصمیم گیری ها کمتر مورد مشورت قرار می گرفتند و حال می تواند با عملکردی قوی موجب ارتقای این حضور و رشد بخش خصوصی در بدنه تصمیم گیری کشور شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!