چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
ایرانول پرچمدار بیشترین رشد فروش روغن موتور
۱۴:۳۹ | ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
اجاره خودرو
در گزارش وزارت صنایع از وضعیت تولید و فروش روغن موتور در کشور اعلام شد؛

ایرانول پرچمدار بیشترین رشد فروش روغن موتور

پرشین خودرو: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گزارشی از وضعیت تولید، توزیع و قیمت روغن موتور در نه ماهه امسال را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، بر اساس گزارش سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، چهار شرکت تولیدکننده عمده روغن کشور ( بهران، ایرانول، پارس و سپاهان) 274 هزار مترمکعب روغن موتور در 9 ماهه امسال تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 270 هزار متر مکعب بوده اندکی افزایش داشته است.
سهم هر یک از 4 شرکت برتر در رشد تولید روغن موتور در این مدت شرکت بهران 8 درصد، ایرانول 9 درصد، نفت پارس 9- درصد و سپاهان 11- درصد بوده است که ایرانول بیشترین رشد تولید روغن موتور را به خود اختصاص داده است.
براساس این گزارش، توزیع و فروش روغن موتور در این چهار شرکت طی 9 ماهه امسال 254 هزار متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته، در عین حال فروش ایرانول 11 درصد، بهران 1- درصد ، پارس 7- درصد و سپاهان 6- درصد در این مدت رشد مثبت و منفی داشته است.
شرکت نفت ایرانول تنها شرکتی است که در فروش روغن موتور در نه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته و سه شرکت دیگر ( بهران، پارس و سپاهان) با رشد منفی مواجه بوده اند.
گزارش سازمان حمایت حاکی است، متوسط قیمت بازار شرکت های بهران و ایرانول در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهشی نداشته ولی متوسط قیمت بازار دو شرکت دیگر با کاهش نرخ مواجه بوده است.
این گزارش می افزاید : لوبکات ماده اصلی و اولیه تولید روغن موتور علی رغم ثابت بودن قیمت فروش محصولات تولیدی چهار شرکت در 9 ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با 44 درصد افزایش قیمت مواجه بوده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایرانول
نظر بینندگان
!
!
!