شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۰ | ۱۳۹۰/۱۰/۱۸
تاکسی استاندارد نداریم!
۱۷:۰۰ | ۱۳۹۰/۱۰/۱۸
اجاره خودرو

تاکسی استاندارد نداریم!

پرشین خودرو: مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه بر کرایه‌های خارج از عرف نظارت می‌شود، گفت: هیچ کدام از خودروهای تاکسیرانی استاندارد نیست.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد احمدی بافنده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال آینده خطوط مثلث تاکسیرانی راه‌اندازی می‌شود، گفت: در حال مطالعه مسیرهای آن هستیم.

وی همچنین از هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر این ناوگان به صورت سنتی اداره می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که هیچ وقت از تاکسیمتر در تهران استفاده نشده است، گفت: هر چند سال یکبار پولی از تاکسیران‌ها می‌گیریم ولی عملا فایده‌ای ندارد و از تاکسیمتر استفاده نمی‌کنیم؛ به دنبال این هستیم که در تاکسی، اتوبوس و مترو از کارت‌های بلیت هوشمند استفاده کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه در پی این هستیم که تاکسی‌ها، مردم را از محله‌ها جمع‌آوری و به پایانه‌ها منتقل کنند، گفت: با این کار می‌توانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم و توسعه تاکسی محله در دستور کار است.

احمدی بافنده با بیان اینکه پشتیبانی از مسافرانی که می‌خواهند خرید کنند یکی دیگر از برنامه‌ها است، گفت: در پی این هستیم که در ساعات غیر پیک تاکسی‌ها مردم را از خانه‌ تا میادین و فروشگاه‌های اصلی هدایت کنند.

بافنده با بیان اینکه در حال حاضر 48 پایانه تاکسیرانی داریم گفت: 37 پایانه دیگر به آن اضافه می‌کنیم و همچنین رسیدگی به وضعیت پایانه‌ها که در حال حاضر بدون زیرساخت است از اولویت‌های کاری است.

بافنده در بخش دیگر سخنانش به مسافربرهای شخصی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از چالش‌های ما وجود مسافربرهای شخصی است؛‌ برخی از موارد راننده تاکسی‌های ما 4 ساعت بدون مسافرند این در حالی است که مسافربرهای شخصی در بیرون از پایانه‌ها مسافران را سوار می‌کنند.

وی به کیت‌های گازسوز اشاره کرد و گفت: این کیت‌ها نصب شده است حال که وقت تعمیر و نگهداری است چه کسی باید پاسخ آنها را دهد.

وی با تأکید بر این موضوع که در شهر تهران 300 تا 400 هزار نفر از راه تاکسیرانی زندگی می‌گذرانند گفت: به آقای رویانیان گفته‌ام که سوخت یک مشکل اصلی رانندگان است و همچنین کیفیت خودروهای آنها که باعث می‌شود معیشت رانندگان روز به روز تنگ‌تر شود.

احمدی‌بافنده ادامه داد: بخشی از رانندگان تاکسی فاقد مسکن هستن، طی هماهنگی‌های صورت گرفته برای 15 هزار نفر از آنها مسکن مهر تهیه خواهیم کرد.

بافنده با بیان اینکه خیلی از رانندگان تاکسی فاقد بیمه هستند، گفت: افرادی را داریم که 80 سال سن دارند اما به دلیل اینکه فاقد بیمه هستند همچنان در حال جابجا کردن مسافران هستند.

به گفته بافنده بیش از 8 هزار راننده بالای 50 سال فاقد بیمه هستند و البته نمی‌دانیم وضعیت بیمه سایرین درست شده یا خیر.

وی اضافه کرد: البته طی هماهنگی‌هایی که با شورای شهر داشته‌ایم اعلام کردند که اگر تأمین اجتماعی برای بیمه کردن این افراد مابه‌التفاوتی را بخواهد توسط شهرداری آن را پرداخت می‌کنیم اما چون سن برخی از رانندگان تاکسی بالا است تأمین اجتماعی آنها را نمی‌پذیرد.

وی در بخش دیگر سخنانش به تبلیغات در تاکسی‌ها اشاره کرد و گفت: هر تاکسی از محل تبلیغات ماهانه 80 هزار تومان درآمد دارد که بخش اول این هزینه را پرداخت کرده‌ایم.

احمدی بافنده به نوسازی ناوگان تاکسیرانی اشاره کرد و گفت: هیچ کدام از خودروهای ما استاندارد نیست بیش از 350هزار تاکسی در کشور وجود دارد که 80 هزار عدد آن در تهران است.

وی همچنین به یکپارچه کردن رنگ تاکسی‌ها اشاره کرد و گفت: آموزش رانندگان تاکسی در دستور کار قرار دارد و برنامه‌ای داریم که رانندگان تاکسی به یک زبان خارجی مسلط باشند.

وی همچنین درباره حقوق مسافران در تاکسی گفت: یکی از حقوق مسافران ورود خودروی باکیفیت است اما خودروهایی که وارد می‌شود 90 درصد تعرفه گمرکی دارد به همین دلیل راننده تاکسی نمی‌تواند آن را خریداری کند.

وی همچنین درباره کرایه خارج از عرف برخی از رانندگان تاکسی گفت: نظارت می‌کنیم تا کرایه‌های خارج از عرف از شهروندان گرفته نشود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!