شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۴:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
ردیفی مشخص برای خروج فرسوده‌ها در بودجه 97 تعیین شد
۰۴:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

ردیفی مشخص برای خروج فرسوده‌ها در بودجه 97 تعیین شد

پرشین خودرو: روز گذشته استاندار تهران از قرار گرفتن ردیف بودجه‌ای مشخص برای نوسازی ناوگان حمل‌و‌‌نقل عمومی و خودروهای فرسوده خبر داد. اظهارات محمدحسین مقیمی در شرایطی است که هم‌اکنون خروج فرسوده‌ها چه در بخش حمل‌و‌‌نقل عمومی و چه در بخش سواری با کندی پیش می‌رود که همین امر بر آلودگی بیشتر هوای پایتخت افزوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، هرچند دولت خروج خودروهای فرسوده عمومی را در اولویت قرار داده، اما بخش اعظم خروج فرسوده‌های سواری هم‌اکنون بر عهده وارد‌کنندگان خودرو قرار دارد. بر این اساس پیش از این نیز وارد‌کنندگان ملزم به خروج فرسوده‌ها بودند حال آنکه هیات‌وزیران در اواخر مردادماه امسال در مصوبه‌ای وارد‌کنندگان را به اسقاط بیشتر فرسوده‌ها ملزم کرد؛ به‌طوری‌که در دستورالعمل دولت تا خروج هشت فرسوده از سوی وارد‌کنندگان پیش‌بینی شده است.

بدین ترتیب اگرچه بنابر آمار ستاد مدیریت مصرف سوخت در سال گذشته ۲۴۰ هزار خودرو سواری از سوی واردکنندگان اسقاط شد، اما با دستورالعمل جدید، خروج حدود ۴۰۰ هزار فرسوده با همکاری آنها پیش‌بینی شده است. اما در نظر گرفتن ردیف بودجه‌ای خاص برای خروج فرسوده‌ها می‌تواند با محدودیت‌های تازه برای وارد‌کنندگان ربط پیدا کند.

دستورالعمل جدید هیات دولت با توجه به افزایش تعرفه و همچنین محدودیت در ورود خودروهای بالای۴۰هزار دلار، به نوعی واردات خودرو را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد؛ به‌طوری‌که برخی پیش‌بینی‌ها حکایت از کاهش ورود خودرو به کشور دارد. بدین ترتیب خروج فرسوده‌ها نیز متاثر از واردات با کندی پیش خواهد رفت؛ بنابراین در نظر گرفتن ردیف بودجه‌ای برای خروج فرسوده‌ها الزامی به‌نظر می‌رسد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو فرسوده
نظر بینندگان
!
!
!