پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
چانگان ایدو XT با طراحی جدید معرفی شد
۱۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/

چانگان ایدو XT با طراحی جدید معرفی شد

پرشین خودرو: چانگان در جدیدترین اقدام خود، نسل جدید "چانگان ایدو XT" را معرفی کرده است که در طراحی ظاهری خود بیشترین تغییرات ممکن را دریافت کرده است، اما در مشخصات فنی آن کم کاری شده و تایید این خودرو به عنوان یک نسل جدید را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، به همین منظور در این مقاله سعی داریم مروری کوتاه بر روی نسخه جدید این خودرو داشته باشیم تا شما هم با تغییرات آن آشنا شوید.

احتمالا می‌دانید که شرکت خودروسازی چانگان با همکاری سایپا در بازار کشور فعالیت دارد و همچنین در ماه‌های گذشته، گروه خودروسازی سایپا نسخه هاچ بک "چانگان ایدو XT" را در کشور معرفی کرد و قرار است به عنوان محصول مشترک این دو خودروساز ایرانی و چینی در بازار کشور فعالیت کند، اما پیش از حضور این خودروی هاچ بک چانگان در بازار کشور، شرکت سازنده نسل جدید آن را با ظاهری بهتر و جذاب‌تر معرفی کرده است، اما هنوز مشخص نیست که گروه خودروسازی سایپا نسخه جدید این محصول را به مشتریان عرضه می‌کند و یا نسخه‌های قدیمی آن را در سبد فروش خود قرار می‌دهد که پیش از این در نمایشگاه‌های بزرگ کشور معرفی شده است.

فارغ از این موضوع که آیا نسخه‌های جدید چانگان ایدو XT به مشتریان داخل کشور عرضه می‌شود یا نسخه‌های قدیمی آن، باید به این موضوع اشاره داشت که شرکت خودروسازی چانگان در نسخه‌های جدید "ایدو XT"، بیشتر از همه بر روی طراحی ظاهری اتومبیل تمرکز کرده است تا چهره جذاب‌تر و بهتری داشته باشد که در این خصوص، می‌توان به چراغ‌های جدید LED در پیشانی اتومبیل، جلوپنجره بزرگ و یکپارچه، خروجی‌های اگزوز دوبل، چراغ‌های پیشرفته عقب، رینگ‌های جدید اسپرت و... اشاره داشت که حداقل در مبحث ظاهری، خودروی هاچ بک "چانگان ایدو XT" را وارد یک نسل جدید کرده است، اما در خصوص بخش فنی چطور؟

در بخش فنی اتومبیل، با وجود اینکه مدعی هستند خودروی هاچ بک "چانگان ایدو XT" وارد یک نسل جدید شده است، درحقیقت هیچگونه تغییرات بزرگی دیده نشده و از همان گزینه‌های مولد قدرتی استفاده شده است، با این تفاوت که حالا یک جعبه دنده اتوماتیک 7 سرعته جدید به پیشرانه توربوشارژر اتومبیل متصل می شود تا هدایت نیرو به سمت چرخ‌های محرک جلو را برعهده بگیرد.

به طور دقیق‌تر، نسل جدید چانگان ایدو XT با طول کلی 4505 میلی متر، عرض 1820 میلی متر، ارتفاع 1490 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2700 میلی متر، از همان پیشرانه‌های سابق 1.6 لیتری و 1.5 لیتری چهار سیلندر استفاده می‌کند که نسخه 1.6 لیتری اتومبیل با مکش طبیعی هوا به داخل سیلندرهای خود، می‌تواند 125 اسب بخار قدرت داشته باشد که نیروی خود را توسط جعبه دنده 6 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک به سمت چرخ‌ها منتقل می‌کند، این درحالیست که پیشرانه 1.5 لیتری اتومبیل با سود جستن از توربوشارژر، قادر به تولید 170 اسب بخار قدرت خواهد بود که با کمک جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک DCT، می‌تواند نیروی خود را صرف تحرک چرخ‌های جلو کند.

در آخر هم شرکت خودروسازی چانگان اعلام کرده است که خودروی هاچ بک "چانگان ایدو XT" را در مدل‌های پایه به قیمت 72 هزار یوان در اختیار مشتریان قرار خواهد داد، اما اگر به دنبال پیشرانه توربوشارژر با جعبه دنده اتوماتیک و تجهیزات بیشتری هستید، نیاز به پرداخت هزینه 97 هزار یوان خواهید داشت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
چانگان ایدو
عکس های مرتبط
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
چانگان ایدو
نظر بینندگان
مرتضی بیابانگرد
vote
۰
vote
۱۳۹۷/۰۸/۳۰
سلام ظاهر بسیار زیبایی داره امیدوارم سواریش خوب باشه
!
!
!