شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
تضمین آینده خودروهای برقی با استفاده از باتری‌های نسل جدید سامسونگ
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
/اختصاصی/باتری سامسونگ معرفی شد؛

تضمین آینده خودروهای برقی با استفاده از باتری‌های نسل جدید سامسونگ

پرشین خودرو: شاید یکی از اصلی‌ترین دلایلی که مردم به سراغ ماشین‌های الکتریکی به عنوان یک ماشین اصلی و مسافرتی نمی‌روند، عدم اعتماد به آنان به خاطر شارژدهی نامطلوب باشد.

به گزارش پرشین خودرو، دلیل دیگر عدم استقبال از خودروهای برقی هم می‌تواند مدت زمان بسیار بالای شارژ شدن آنان باشد که این دسته از اتومبیل‌ها را بیشتر مناسب مصارف درون شهری کرده است، ولی اخیرا با پیشرفت‌های خوبی که در صنعت خودروسازی صورت گرفته و همچنین باتری‌های نسل جدید سامسونگ که به تازگی معرفی شده‌اند، دیگر جای هیچگونه نگرانی برای اتمام شارژ باتری‌ها نخواهد بود.

کمپانی بزرگ سامسونگ که معمولا به همراه پاناسونیک و LG همواره به تولید باتری‌های قوی با طول عمر نسبتا بالا برای اتومبیل‌های الکتریکی مشغول هستند، اخیرا از نسل جدید باتری‌های لیتیوم یونی خود برای ماشین‌های الکتریکی آینده رونمایی کرده است که برد حرکتی حیرت انگیز و همچنین مدت زمان شارژ بسیار کمتری دارد، اما در ظرفیت های گوناگون ارائه خواهد شد تا قابلیت استفاده از آنان بر روی تمامی وسایل نقلیه الکتریکی و یا حتی محصولات پلاگین هیبریدی وجود داشته باشد.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، کمپانی سامسونگ به معرفی نسل جدید باتری‌های لیتیوم یونی خود پرداخته و قرار است در کارخانه جدید این کمپانی واقع در مجارستان که با سرمایه‌ گذاری 357 میلیون دلاری راه اندازی شده است، به تولید و عرضه این نوع باتری‌ها برای شرکت‌های مختلف خودروسازی بپردازند که در لیست مشتریان سامسومنگ شرکت‌های مطرح و مهمچنی از جمله بی ام و، تسلا و یا حتی فورد دیده می‌شود.

بنابر ادعای سامسونگ، این نوع باتری به لطف استفاده از "توپ‌های گرافین" در ساختار اصلی خود، می‌تواند برد حرکت حدودا 600 کیلومتری تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها و صدالبته در شرایط استاندارد داشته باشد. اگر هم شارژ باتری‌هایتان تمام شد جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، زیرا با استفاده از سیستم شارژ سریع بر روی این باتری‌ها می‌توان در عرض 20 دقیقه، نزدیک به 80 درصد باتری‌های اتومبیل خود را شارژ کرد که همین 80 درصد می‌تواند یک برد حرکت 500 کیلومتری برای شما داشته باشد!.

علاوه بر این، سامسونگ تایید می‌کند که باتری‌های نسل جدید این شرکت در ظرفیت‌های گوناگون 37 آمپرساعت، 50 آمپرساعت، 60 آمپرساعت و همچنین در حداکثر ظرفیت 94 آمپرساعت ساخته خواهند شد که سلول‌های تراکم بالای آن می‌تواند انرژی کافی برای طی کردن مسافت 600 کیلومتر را داشته باشد.

علاوه بر این، کمپانی سامسونگ سال گذشته به معرفی باتری‌های جدید استوانه‌ای شکل با طول 21 میلی متری و قطر 70 میلی متری پرداخت که حدود 21 هزار و 700 عدد از آنان درون یک بسته قرار می‌گیرد و با چگالی انرژی بالاتر، قدرت و عملکرد بسیار بهتری نسبت به باتری‌های استاندارد این شرکت به صورت مکعب مستطیلی شکل خواهد داشت که در حال حاضر پیشرفت‌های بسیار خوبی صورت گرفته و انتظار می‌رود که در اتومبیل‌های نسل جدید الکتریکی، شاهد بکارگیری چنین باتری‌های قدرتمند و بادوامی باشیم.

برچسب ها:
خودرو برقی
نظر بینندگان
!
!
!