سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
بوئینگ موظف است به ایران هواپیما بفروشد
۱۶:۵۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
اجاره خودرو
سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح کرد؛

بوئینگ موظف است به ایران هواپیما بفروشد

پرشین خودرو: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره برجام، فروش هواپیمای غیرنظامی به ایران و همچنین اخرین تغییر و تحولات سوریه و ارتباط با عربستان به اظهار نظر پرداخت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران به پرسش‌های آنها درباره آخرین تحولات عرصه سیاست خارجی پاسخ گفت.

وی درباره مقاله اشپیگل که مدعی شده دولت آلمان در حال رایزنی با اروپایی‌هاست برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران، ادامه داد: این یک بحث رسانه‌ای است و چنین سیگنال و علامتی از دولت آلمان نداریم و روابطمان با این کشور رو به رشد و خوب است و امیدواریم در آینده با توجه به مذاکرات قبلی و مذاکراتی که در بخش‌های مختلف بین دو کشور وجود دارد این روابط بتواند سیر تعالی خود را طی کند و بتوانیم روابط بیشتر و بهتری را با آلمان که سابقه دیرینه‌ای در روابط اقتصادی با ایران دارد، داشته باشیم و حضور ایرانیان و تجار ایرانی در آلمان با موفقیت‌هایی روبرو شود.

قاسمی خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی نباید این مباحث را جدی گرفت. آنچه در برخی نشریات نوشته می‌شود با دقت، تیزبینی، هوشمندانه و هوشیارانه به این مسائل در مقطع کنونی نگاه کرد.

وی عنوان کرد: حتما دولت آلمان از هوشمندی و دقت لازم در برخورد با این نوشته‌ها و موضوعات برخوردار است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی سفر نیچروان بارزانی را سفری خوب و سازنده خواند و گفت: سفر ایشان به تهران و دیدار با روحانی و شمخانی نشانگر نوع و سطح روابط ماست و امیدواریم این روابط کما فی السابق ادامه یابد.

وی درباره ادعای وزارت کشور بحرین مبنی بر خنثی کردن ١٩ طرح تروریستی طراحی شده توسط ایران را غیرواقعی و بی جا خواند و آن را تکذیب کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین گفت که سفر وزیر خارجه فرانسه در دستور کار است و انجام میشود، یادآور شد که هنوز دستورکاری برای این سفر تنظیم نشده است.

قاسمی در پاسخ به سوالی درباره ادعاها و اتهامات مکرر عادل الجبیر علیه ایران از جمله در خصوص یمن گفت: آقای جبیر فقط برای این صحبتها زنده است و اگر این صحبتها را از او بگیرند فکر نمی کنم هویتی از ایشان باقی بماند، تصور شخصی من این است که جهان با این کاراکتر و شخصیت و بیان تا حدی آشناست و علیرغم تکرار مکررات و بیانات سخیف و نامربوط عربستان در مشکلات و بحرانهایش غوطه ور است و نمی تواند با این گفتمان و بیانات خود را تطهیر کند.

وی ادعای وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه با ایران درباره مباحث موشکی گفتگو شده را رد کرد و گفت: ما مذاکرات موشکی و دفاعی با هیچ کشوری نداشته و نخواهیم داشت.

آمریکا موظف به تسهیل فروش هواپیماهای غیرنظامی به ایران

قاسمی در پاسخ به پرسشی با بیان اینکه آنچه بین شرکت بوئینگ و دولت ترامپ و آمریکا در جریان است مسئله‌ داخلی آمریکاست که به آن نمی‌پردازم که چه مکانیسمی بین بوئینگ و دولت آمریکا حاکم است، اظهار داشت: آنچه مسلم است اینکه دولت آمریکا به عنوان یکی از طرف‌های برجام متعهد به اجرای دقیق برجام است و طبق ماده 22 برجام موظف است فروش هواپیماهای غیرنظامی را به ایران تسهیل کند و این جزو تعهدات آمریکاست و تخطی از آن خلاف است و آمریکا باید پاسخگوی این تخطی و اقدامات خلاف خود باشد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بوئینگ
نظر بینندگان
!
!
!