سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
ممنوعیت تردد ناوگان با عمر ۵۰سال به بالا در همدان
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۷

ممنوعیت تردد ناوگان با عمر ۵۰سال به بالا در همدان

پرشین خودرو: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ممنوعیت تردد ناوگان با میانگین عمر ۵۰ سال به بالا در جاده های استان همدان و کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، محمد رودباری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۷ صدور بارنامه برای ناوگان باری ۵۰ سال و بالاتر ممنوع است.

وی افزود: طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری بر اساس بررسی ها و مطالعات انجام شده در بهبود شاخص های عملکردی بخش حمل و نقل به منظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و به منظور تقویت نوسازی ناوگان و همچنین با توجه به تصویب قانون هوای پاک، در دستور کار قرار گرفته است.

رودباری ادامه داد: ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص، بالای ۹۶ تن در حال حاضر از این امر مستثنی است.

وی اظهار داشت: مالکان ناوگان مشمول می توانند با مراجعه به شرکت های تأمین کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات در نظر گرفته شده از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور اقدام کنند.

محمد رودباری بیان داشت: در مراحل بعدی نیز حدنصاب سنی تعیین شده برای اعمال ممنوعیت موارد عنوان شده به تدریج کاهش خواهد یافت.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با تأکید بر اینکه این امر با هدف افزایش بهره وری در حمل و نقل و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی انجام می شود، عنوان کرد: با برنامه ریزی و پیش بینی های قبلی به منظور جلوگیری از اختلال در حمل و نقل کالا، علاوه بر هماهنگی های لازم با مسئولان استانی، محلی و تشکل های صنفی، اطلاع رسانی در خصوص اجرای این طرح انجام می شود.

نظر بینندگان
!
!
!