دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بررسی تعرفه واردات خودرو در صحن علنی مجلس
۱۵:۰۵ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
اجاره خودرو
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

بررسی تعرفه واردات خودرو در صحن علنی مجلس

پرشین خودرو: کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در صورت عدم تداخل مطرح شدن موضوع کاهش تعرفه واردات خودرو در صحن علنی مجلس با بررسی لایحه بودجه 97 به زودی در صحن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت،  ولی ملکی  درخصوص کاهش تعرفه واردات خودرو توسط مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اخیرا با اعمال ماده 236 قانون آیین‏ نامه داخلى مجلس شوراى اسلامى و امضای 18 نفر از نمایندگان درخواست از نمایندگان موضوع کاهش تعرفه واردات خودرو به هیات رئیسه مجلس ارائه شد و سپس هیات رئیسه آن را به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودرو در کمیسیون رای لازم را کسب کرد و مجددا باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود، گفت: در صورت عدم تداخل مطرح شدن این موضوع در صحن علنی مجلس با بررسی لایحه بودجه 97 به زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا حداقل در خصوص خودروهای هیبریدی تصمیم درستی گرفته شود و تعرفه‌های واردات آنها متعادل شود، ادامه داد: باید منتظر بود تا مشاهده شود واکنش مجلس در این خصوص چگونه است.

وی با بیان اینکه این درخواست تنها برای کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی نیست بلکه در زمینه تمام خودروها است، تصریح کرد: نمی‌توان در حال حاضر در خصوص میزان کاهش تعرفه‌های واردات پیش‌بینی کرد باید صبر کنیم تا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه افزایش قیمت خودروهای خارجی بر قیمت خودروهای داخلی با قیمتی بیش از 60 میلیون تومان اثرگذار بود، خاطرنشان کرد: این مسئله به راحتی باعث ایجاد تورم در جامعه بوده که از آن در زمینه درخواست کاهش نرخ تعرفه واردات خودرو استفاده کرده‌ایم.

نظر بینندگان
!
!
!