چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۸ | ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
جولان دهی دلالان در بازار خودروهای وارداتی
۱۲:۳۸ | ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
اجاره خودرو

جولان دهی دلالان در بازار خودروهای وارداتی

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از احتکار و افزایش قیمت خودروهای وارداتی توسط شرکت های واردکننده به عنوان بزرگ ترین خیانت به بازار خودرو کشور نام برد.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین اردوخانی افزود: طی هفته های اخیر و همزمان با نوسانات شدید نرخ ارز، شرکت‌های واردکننده خودرو به امید افزایش بیشتر نرخ ارز و کسب سود بالاتر، اقدام به احتکار و کاهش عرضه خودروهای وارداتی به بازار کرده اند که این امر منجر به آشفتگی بازار و قیمت‌گذاری سلیقه ای و جولان دهی دلالان در بازار خودروهای وارداتی شده است.

وی با بیان اینکه طی دو هفته اخیر بازار خودروهای وارداتی دچار نوسانات شدید قیمتی و آشفتگی شده است‌، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از واردکنندگان، قیمت خودروهای وارداتی را بدون ضابطه و کسب مجوز از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش داده اند که این امر باعث باز گذاشته شدن دست دلالان در تغییر دلخواه قیمت ها شده به طوری که شاهد هستیم قیمت برخی خودروها در بازار تا سقف 10 میلیون تومان بالا رفته است.

وی با تاکید بر غیرقانونی اقدام واردکنندگان خودرو در احتکار خودروهای وارداتی در انبارها اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از واردکنندگان، خودروها را در انبارها دپو کرده و از عرضه آن به بازار خودداری می کنند که این کار به رشد دلالی و آشفتگی بازار خودروهای وارداتی دامن زده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در درخواست کرد به منظور کنترل بازار با محتکران برخورد شود.

اردوخانی تصریح کرد: در صورتی عرضه خودرو به بازار به روال سابق برگردد قطعا بهای خودروهای وارداتی از قیمت های مصوب نیز کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه واردکنندگان از محل فروش اوراق ثبت سفارش خودرو سودهای کلان به جیب می زنند، اظهار داشت: این اقدام اجحاف بزرگی در حق مصرف کننده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!