یكشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر ممنوع می‌شود
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر ممنوع می‌شود

پرشین خودرو:معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو, به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛­ حسن عبدالملکی گفت: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات انجام شده در بهبود شاخص‌های عملکردی بخش حمل و نقل به منظور افزایش بهره‌وری ناوگان باری کشور و برای­ تقویت نوسازی ناوگان و همچنین با توجه به تصویب قانون هوای پاک، طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری در دستورکار قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال ۹۷ صدور بارنامه برای ناوگان باری ۵۰ سال و بالاتر ممنوع است، تصریح کرد: ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص (وزن وسیله نقلیه +وزن کالا )، بالای ۹۶ تن در حال حاضر از این امر مستثنی است.

عبدالملکی افزود: در حال حاضر سازمان ­با استفاده از ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاءنظام مالی کشور ۱۳۹۴و با همکاری وزارت نفت برای نوسازی ناوگان فرسوده باری حمل ونقل جاده ای اقدام کرده­ است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران ادامه داد: مالکان ناوگان مشمول می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت طرح نوسازی ناوگان باری به نمایندگی های شرکت‌های تأمین‌کننده ناوگان باری مراجعه کنند.

وی گفت:­حداکثر تسهیلات پرداختی ۸۰درصد قیمت خودرو و تا سقف ۳۲۰میلیون تومان است­­ و بازپرداخت آن با توجه به محصول انتخابی ۵تا ۷سال (عمدتا ۵سال) و درج سود تسهیلات (سهم متقاضی) در حال حاضر ۹درصد است.

برچسب ها:
ناوگان حمل ونقل
نظر بینندگان
!
!
!