چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خرید واگن و اتوبوس نیازمند فشار رسانه ها به دولت و شهرداری است
۰۹:۳۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اجاره خودرو
رئیس شورای شهر تهران:

خرید واگن و اتوبوس نیازمند فشار رسانه ها به دولت و شهرداری است

پرشین خودرو: رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: با توجه به اینکه خطوط مترو و BRT در مرکز شهر تکمیل شده است بنابراین مسئولین نیز می‌توانند به جای خودروی شخصی از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازفارس، محسن هاشمی در حاشیه چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر در جمع خبرنگاران در مورد مصوبات این جلسه اظهار داشت: امروز طرح جدید ترافیک تهران مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت که کلیات آن با اکثریت آرا به تصویب رسید.

وی افزود: طرح ترافیک مربوط به شورای عالی ترافیک است که قبلاً به تصویب رسیده و امروز در صحن علنی شورا نحوه قیمت‌گذاری آن مورد بررسی قرار گرفت.

هاشمی افزود: این طرح مخالف و موافقان زیادی داشت و بیشتر وقت جلسه را به خود اختصاص داد و جلسه بعدی که در روز سه‌شنبه است وارد جزئیات این طرح خواهیم شد و پیشنهاد‌ها رأی‌گیری می‌‌شود.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: احساس می‌کنم خبرنگاران و صدا و سیما به استفاده از مردم و مسئولین از حمل‌ونقل عمومی نگاهی ندارند. شهر تهران هزینه زیادی برای سیستم حمل‌ونقل عمومی کشور پرداخت کرده است و باید سعی کنیم مسئولین به جای استفاده از خودرو از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

وی افزود: در حال حاضر در مرکز شهر حمل‌ونقل عمومی پاسخگو است و ایستگاه‌های مترو و BRT تا نزدیک‌ترین محدوده طرح ترافیک وجود دارد بنابراین می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی به خوبی استفاده کنند.

هاشمی افزود: باید هزینه پارک‌های حاشیه‌ای را افزایش دهیم تا مردم به سمت حمل‌ونقل عمومی پیش بروند.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: خط یک، دو، سه و چهار در محدوده طرح ترافیک قرار دارد و در حال حاضر نیز تکمیل شده است. در 31 کیلومترمربع 41 ایستگاه مترو و اتوبوس داریم و در هر 700 مترمربع یک ایستگاه مترو یا BRT وجود دارد و این یعنی مسئولین می‌توانند از مترو و BRT نیز به خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه خطوط یک، 2، 3 و 4 مترو به اندازه کافی واگن دارد، گفت: از رسانه‌ها می‌خواهم برای خرید واگن و توسعه حمل‌ونقل عمومی به دولت و شهرداری فشار بیاورند البته دولت مصوب کرده است 2 هزار واگن خریداری و به حمل‌ونقل عمومی اضافه شود.

هاشمی تأکید کرد: باید از شهرداری و دولت بخواهم که سیستم حمل‌ونقل عمومی را کاراتر کند من امروز صبح از در منزلم که در نوبنیاد است می‌توانستم پیاده بیایم و در 400 متری منزل ما ایستگاه مترو وجود دارد و می‌توانستم تا ایستگاه امام خمینی یا پانزده خرداد با مترو بیایم و پس از آن پیاده شوم و 700 متر پیاده‌روی کنم تا به شورا برسم ولی متأسفانه با خودرو‌ام آمدم.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه در حال حاضر در مرکز شهر مترو ساخته شده است و شهروندان می‌توانند از آ ن استفاده کنند، گفت: چرا واگن خریداری نمی‌شود در حال حاضر 4 شرکت واگن‌سازی در کشور فعال است که اگر مشاهده کنیم کارکنان ‌آن بیکارند ولی ما به 2 هزار واگن نیاز داریم باید کارخانجات اتوبوسرانی و واگن‌سازی را فعال کنیم و واگن‌های زیادی داشته باشیم.

وی افزود: سالیان سال است 2 میلیارد دلار برای تأمین واگن اختصاص یافته است ولی ما تأخیر در اجرای مناقصه آن داریم. باید 82.5 درصد از هزینه خرید اتوبوس را وزارت کشور تأمین کند و در حال حاضر 7 شرکت اتوبوس‌سازی در کشور داریم که باید فعال شود.

هاشمی در واکنش به ازدحام در ایستگاه‌های مترو، گفت: این عکس‌ها خوب است و در خیلی از کشورها در ساعات پیک شاهد ازدحام جمعیت در مترو هستیم که نشان می‌دهد ما به سمت حمل‌ونقل عمومی پیش‌می‌رویم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای شهر تهران
نظر بینندگان
!
!
!