پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
 تخفیف 50 درصدی عوارض طرح ترافیک برای خبرنگاران
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اجاره خودرو
شورای شهر تهران تصویب کرد

تخفیف 50 درصدی عوارض طرح ترافیک برای خبرنگاران

پرشین خودرو: اعضای شورای شهر تهران، همزمان با اعتراض خبرنگاران برای در نظر نگرفتن تخفیف عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک برای آنان، رأی دادند که تخفیف 50 درصدی در پرداخت عوارض به خبرنگاران در طرح جدید ترافیکی لحاظ شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، صبح امروز بررسی لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت که به پیشنهاد احمد مسجدجامعی به عنوان یکی از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود که در ماده 2 این لایحه خبرنگاران نیز لحاظ شوند، گفت: البته گاهی سوء استفاده‌هایی به اسم خبرنگاران انجام می‌شده، به عنوان مثال 1300 تا 1500 آرم به دستگاه‌های مختلف داده شده اما به اسم خبرنگار و ... بوده است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود در تبصره 2 ماده سوم به جای 1.5 درصد سه درصد شامل حال خبرنگاران شود، گفت: در این تبصره باید اسم خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان هم لحاظ شود و آنها جزء موارد خاص شوند و آئین‌نامه مورد نظر به تصویب کمیسیون برسد.

در ادامه حسن رسولی با بیان اینکه ضمن تکریم اصحاب رسانه با این نظر مخالف هستم، گفت: شأن و جایگاه اصحاب رسانه باید رعایت شود اما ارائه این مسائل سبب برچسب زدن آنها می‌شود. چرا که اساس این لایحه بر رانت زدایی بوده و ممکن است شائباتی را ایجاد کند.

در ادامه حجت نظری به عنوان موافق این پیشنهاد با بیان اینکه ما برای اینکه بتوانیم با جامعه گفت‌وگوی دو سویه داشته باشیم لازم است شرایطی را برای خبرنگاران فراهم کنیم، گفت: تسهیل تردد خبرنگاران به محدوده سبب تثبیت مردم سالاری است.

در ادامه پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه همه ما اصحاب رسانه را ارج می‌نهیم و کسی هم مخالف کمک به آنها نیست،‌ گفت: اما اتفاقی که رخ داده این است که برخی‌ها به اسم خبرنگاران، عکاسان و ... آرم می‌گرفتند به گونه‌ای که همین حالا 6000 مجوز به اسم خبرنگار منتشر شده اما آیا واقعا ما 6000 خبرنگار داریم؟ این نشان می‌دهد که این آرم‌ها به جای دیگر و در خانواده‌ها و مسئولان می‌رفته است.

وی با بیان اینکه نباید اسم گروه خاص یا شغلی را بیاوریم، گفت: اصل و روح برابری لایحه به هم نخورد و در قالب تبصره کلی دیده شده است که 1500 مجوز در موارد خاص تقسیم می‌شود که پیشنهاد می‌شود این موضوع هم در همان تبصره دیده شود و خواهشا اسمی از یک گروه خاص نیاورید. چرا که مابقی اقشار گلایه مند می‌شوند.

 در پایان اعضای شورای شهر رأی دادند که بنا به پیشنهاد مسجدجامعی نام خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری در این تبصره قید شده و ظرفیت از 1.5 به سه درصد افزایش یابد. البته آنهم بر اساس آئین‌نامه‌ای که در کمیسیون حمل و نقل در حال تصویب است.
برخی خبرنگاران حاضر در جلسه که به مخالفت برخی از اعضا در پی ارائه تخفیف به خبرنگاران اعتراض داشتند جلسه را ترک کردند و البته بر اساس این مصوبه شورای شهر زین پس خبرنگاران مشمول تخفیف 50 درصدی در پرداخت عوارض می‌شوند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
طرح ترافیک 97
نظر بینندگان
!
!
!