چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۲۱:۲۰ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
ایرانسل 2

سقوط سهام کمپانی‌های هالیوودی

پرشین خودرو: طی ۲۰ ماه گذشته، کمپانی‌های «برادران وارنر»، «ویاکام»، «ولت‌دیزنی»، «کام‌کَست»، «فاکس قرن بیست و یکم» و «سی‌بی‌اس» در بورس‌های آمریکا افت ارزش داشته‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، طی ۲۰ ماه گذشته، کمپانی‌های «برادران وارنر»، «ویاکام»، «ولت‌دیزنی»، «کام‌کَست»، «فاکس قرن بیست و یکم» و «سی‌بی‌اس» در بورس‌های آمریکا افت ارزش داشته‌اند.

 
 سقوط سهام کمپانی‌های هالیوودی
 

طبق آمار بورس «داورجونز» آمریکا اغلب کمپانی‌ها و رسانه‌های این کشور طی 20 ماه گذشته با افت ارزش سهام مواجه شده‌اند.

طی 20 ماه گذشته، کمپانی «برادران وارنر» 3 درصد، «ویاکام» 4 درصد، «ولت‌دیزنی 2 درصد، «کام‌کَست» 2 درصد، «فاکس قرن بیست و یکم» و «سی‌بی‌اس» 6 درصد در بورس‌های آمریکا افت ارزش داشته‌اند.

کمپانی «سونی» تنها شرکتی است که افزایش ارزش سهام محسوسی داشته  که دلیل آن درآمدزایی در بخش سرگرمی‌های این کمپانی بوده است که سیر سعودی 6 درصدی داشته است. این کمپانی همچنین اعلام کرد که «کازو هیرایی» رئیس سونی از سمت خود کناره‌گیری کرده و «کنیچیرو یوشیدا» از یکم آوریل به عنوان رئیس جدید معرفی شده است.

دیگر استثناهای این مجموعه شامل دو کمپانی «نت‌فلیکس» و «آمازون» هستند که هرکدام به ترتیب 1 و 2 درصد رشد ارزش سهام در بورس داشته‌اند که گزارش‌ها حاکی از درآمد بالای این در شرکت در فصل گذشته بوده است.

بازار بورس آمریکا با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری، دچار فراز و فرودهای بسیاری شده و ترامپ همواره در توئیت‌هایش بر بازار سودآور تاکید دارد لیکن سهام رسانه‌ها در سطح گسترده‌ای از پیشرفت و صعود بازمانده است.

در سال 2017 بورس «داوجونز» 25 درصد رشد داشته است با این وجود از 50 سهام رسانه‌‌ای 36 فقره آن با کاهش ارزش مواجه شده است.

نظر بینندگان
!
!
!