چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
خرید و فروش پلاک خودرو‌ها وجود ندارد
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور ناجا؛

خرید و فروش پلاک خودرو‌ها وجود ندارد

پرشین خودرو: انتشار عکس‌هایی از خودروهای سوپرلوکس با پلاک‌های رند که البته نمی‌توان با قطعیت از اصالت این عکس‌ها اطمینان یافت باعث شده تا شایعات زیادی درباره خرید و فروش پلاک‌های رند مطرح شود و در این شایعات، حرف از قیمت‌های نجومی چند صد میلیونی به میان آید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازتسنیم،  سردار تقی مهری در واکنش به انتشار تصاویری از خودرو‌های سوپرلوکس با پلاک‌های رُند و شایعاتی مبنی بر خرید و فروش چند صد میلیون تومانی این پلاک‌های رند اظهار کرد: بر اساس سامانه شماره‌گذاری پلیس راهور، پلاک خودروها، فردمحور بوده و با توجه به اینکه هر پلاک به یک نفر اختصاص می‌یابد، قابلیت انتقال آن به هیچ وجه وجود ندارد.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: زمانی که یک شماره پلاک به یک فرد اختصاص می‌یابد این شماره در سیستم به نام وی قفل می‌شود و حتی اگر این شماره بر روی خودرویی هم نصب نشود، در سامانه به نام این شخص خواهد ماند و هیچ ساز و کاری برای انتقال و یا خرید و فروش پلاک خودرو‌ها وجود ندارد.

وی در واکنش به عکس برخی خودرو‌های سوپرلوکس دارای پلاک رند نیز گفت: البته ممکن است فردی که به صورت رندوم، این پلاک‌های رند برای وی صادر شده، این پلاک را در اختیار فرد دیگری قرار دهد، ولی این پلاک در سامانه پلیس به نام مالک اولیه آن خواهد بود و هیچ فرآیندی تحت عنوان انتقال مالکیت پلاک خودرو در سامانه تعریف نشده است.

مهری در پایان گفت: پلاک‌های ملی از ابتدای صدور تا انتها تن‌ها یک مالک خواهند داشت و حتی در صورت فوت صاحب پلاک، این پلاک‌ها قابل انتقال به ورثه نیز نیست.

 انتشار عکس‌هایی از خودرو‌های سوپرلوکس با پلاک‌های رند که البته نمی‌توان با قطعیت از اصالت این عکس‌ها اطمینان یافت باعث شده تا شایعات زیادی درباره خرید و فروش پلاک‌های رند مطرح شود و در این شایعات، حرف از قیمت‌های نجومی چند صد میلیونی به میان آید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلاک خودرو‌ها
نظر بینندگان
!
!
!