چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
عدم تسویه وجوه حاصل از فروش سوخت
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
اجاره خودرو
بانک عامل جایگاههای سوخت تکدیب کرد

عدم تسویه وجوه حاصل از فروش سوخت

پرشین خودرو: بانک عامل جایگاههای سوخت، ادعای جایگاهداران درباره عدم تسویه وجوه حاصل از فروش سوخت در جایگاهها را تکذیب کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، بهمن اسکندری، معاون مدیرعامل بانک عامل جایگاههای سوخت گفت:این بانک عضو سامانه شاپرک است و بر اساس الزامات این سامانه مکلف است تمامی وجوه دریافتی از طریق دستگاههای کارت خوان را در موعد مقرر تسویه حساب کند.

وی با بیان اینکه ادعای مطرح شده در باره پرداخت نشدن وجوه حاصل از فروش سوخت در جایگاهها کذب محض است، افزود: بانک عامل از سال ۸۳ بر اساس توافقات انجام شده مکلف شد تا وجوه حاصل از فروش سوخت را از طریق سه فرآیند آنلاین شتابی ، کیف پول و از طریق پی استیشن ها دریافت کند و در حال حاضر نیز این بانک بر اساس تعهدات خود به همین شیوه عمل می کند.

وی با بیان اینکه تا هفته گذشته بر اساس فراِیند سیستم شایرک درهر۲۴ ساعت دست کم ۶ بار وجوه دریافتی به وسیله کارت خوان های بانک عامل در جایگاه ها به حساب جایگاه داران واریز می شده گفت : از چند روز قبل و براساس تصمیم بانک مرکزی وبا هدف مسائل امنیتی ،این پرداخت ها درهر ۲۴ ساعت یکبار انجام می شودواگر جایگاه داران به این مسئله اعتراضی دارند باید موضوع را از طریق بانک مرکزی یا وزرات نفت پیگیری کنند.

وی در خصوص ادعای مطرح شده از سوی رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت مبنی بر اینکه قرار بوده بانک عامل به ازای هر تراکنش ۲۰ ریال به جایگاه داران بعنوان کارمزد پرداخت کند، گفت : در ابتدای اجرای این طرح با هدف تشویق جایگاه داران برای ترغیب مردم به استفاده از کیف پول و پرداخت آنلاین، بانک عامل تصمیم گرفت تا به صورت تشویقی به ازای هر تراکنش مبلغ ۲۰ ریال به جایگاه داران پرداخت کند که این مسئله پس از ملغی شدن استفاده از کیف پول عملاً کنار گذاشته شد .

وی افزود: بانک عامل هیچ تعهدی نسبت به پرداخت این وجوه نداشته و ندارد و صرفا این اقدام اختیاری و با هدف تشویق جایگاه داران انجام شده است.

اسکندری اثرات اجرای این طرح را بسیار مفید اعلام کرد و افزود: کاهش نقدینگی در جایگاهها و ایجاد امنیت ، افزایش تسریع در تسویه حساب ، جلوگیری از آلودگی ناشی از تبادل اسکناس ، شفافیت مالی ، سرعت عمل در خرید سوخت و مدیریت وجوه از دستاوردهای اجرای این طرح است .

این مقام مسئول بانکی افزود: در حال حاضر ۳۲۰۰ جایگاه سوخت در سراسر کشور به تجهیزات بانکداری الکترونیک بانک عامل مجهز شده اند و این بانک سرمایه گذاری قابل توجهی با نگاه ملی در این زمینه انجام داده است و هیچ منافع مادی هم برای بانک نداشته است .

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
جایگاه سوخت
نظر بینندگان
!
!
!