سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
ایرانسل2

مردی که مثل مار پوست می اندازد

پرشین خودرو: بدن یک مرد روستا نشین هندی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری نادر و حاد لقب مرد پوست ماری را گرفته است در این مطلب مشاهده می‌کنید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، ام پراکاش، ۳۵ ساله، از اهالی دهکده ای در بخش مرکزی هندوستان، به دلیل ابتلا به این بیماری قادر به راه رفتن نیست زیرا اصطکاک و سایش ایجاد شده بین اعضای بدنش به هنگام راه رفتن، سبب ترک خوردن پوست و خونریزی شدید آن می شود. به همین دلیل او مجبور است هر دو ساعت یکبار پوست بدن خود را با روغن و آب مرطوب کند. علاوه براین، پوست او در همه ساعات دچار خارش بوده و دردناک است و او حتی نمی تواند پوست خود را بخاراند زیرا هرگونه اصطکاک و تحریکی در پوست، سبب بروز خونریزی شدید خواهد شد.

پراکاش که از اریترودرمای پوستی( نوعی بیماری مختص لایه های درونی پوست) رنج می برد، به دلیل عدم توانایی مالی برای درمان های پزشکی و نیز اعتقادات خرافی تا کنون فقط به درمانگرهای مذهبی محلی مراجعه کرده است تا از طریق دعا و سحرو جادو شفا یابد. این درمانگرها معتقدند که او از جانب خدا نفرین شده است و تا وقتیکه خدا نخواهد شفا نخواهد یافت.

مردی که مثل مار پوست می اندازد+تصاویر

پراکاش، علی رغم این بیماری رابطه خوب و مهربانانه ای با سایر روستانشینان محلی دارد و آنها او را از روی محبت "تیرکو" به معنای پوست ماری نامیده و روغن هایی را برای تسکین درد وچرب کردن پوست به او اهدا می کنند و نیز در تامین غذا و هزینه های زندگی او را یاری می کنند.

مردی که مثل مار پوست می اندازد+تصاویر

به گفته خود پراکاش او از دوران کودکی دچار این بیماری بوده و تمامی بدنش به صورت بدی خارش داشته و برخی اوقات پاهایش شروع به خون ریزی می کرده است و اکثر اوقات سراسر بدنش دردناک و ملتهب بوده است. این روند تا اکنون ادامه یافته و به مرور وخیم تر شده است. پوست او بسیار خشک، سفت، زمخت و پوسته پوسته است و هر ده روز یکبار مانند مار پوست اندازی می کند.

مردی که مثل مار پوست می اندازد+تصاویر

با وجود همه این مشکلات، پراکاش خود را خوشبخت می داند زیرا کسی او را مسخره نمی کند و رابطه خوبی با سایر روستانشینان دارد.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!