سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تاثیر چای و قهوه بر بدن انسان
۲۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
اجاره خودرو

تاثیر چای و قهوه بر بدن انسان

پرشین خودرو: محققان بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس مطالعه‌ای بر روی چای‌ خورها و قهوه‌ خورها انجام دادند که نتایج آن در ابتلا به بیماری قلبی مشخص شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، محققان بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس مطالعه‌ای بر روی چای خور‌ها و قهوه خور‌ها انجام دادند که نتایج آن در ابتلا به بیماری قلبی مشخص شد.

برخی افراد چای و برخی قهوه دوست دارند، اما خطر بیماری‌های قلبی عروقی در این افراد با توجه به شیوه زندگی آن‌ها متفاوت است.

مطالعه‌ای توسط یک تیم اروپایی در بیمارستان ژرژپمپیدو در پاریس بر روی حدود ۱۳۰ هزار نفر که بیش از ۱۸ سال داشتند، انجام شد؛ محققان پرسشنامه‌ای در ارتباط با نوشیدن قهوه و چای، زندگی روزمره و فعالیت‌های آنان به این افراد دادند.

محققان پس از مطالعه پرسشنامه نتایج را اعلام کردند و گفتند تفاوت‌های بین این افراد زیاد نیست و نتایج را اینگونه تشخیص دادند:

قهوه خورها:

قهوه‌خور‌ها فشار خون سیستولیک دارند که نسبت به غیر قهوه خور‌ها با فشار خون دیاستولیک که کمتر مطلوب است رضایت بخش‌تر است.

قهوه خور‌های واقعی از لحاظ جسمی کمتر فعال هستند.

بیشتر این افراد بیشترین مصرف کنندگان سیگار هستند و این افراد به دلیل مصرف بیش از حد قهوه مصرف سیگارشان نیز افزایش پیدا می‌کند.

چای خورها:

چایخور‌ها نسبت به قهوه خور‌ها با بالا رفتن مصرف چای، مصرف سیگارشان کاهش پیدا می‌کند.

فعالیت بدنی آن‌ها با مصرف چای افزایش پیدا می‌کند. چای اثر سودمند در فشار خون دارد.

مصرف کنندگان چای، پارامتر‌های مطلوب‌تری از نظر قندخون، کلسترول و توده بدنی نسبت به قهوه خور‌ها دارند.

محققان گفتند: مصرف کنندگان چای خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی آن‌ها نسبت به قهوه خور‌ها کمتر است؛ این نتایج با توجه به سبک زندگی سالم به خصوص نکشیدن سیگار یا کم کشیدن آن نشان دادند چای خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، مرگ زودرس و مخصوصاً سرطان را کاهش می‌دهد.

نظر بینندگان
!
!
!