جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
زنان علاقه کمتری به ماشین‌های خودران دارند یا مردان؟
۰۱:۰۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/نظرسنجی بزرگ از مردم آمریکا؛

زنان علاقه کمتری به ماشین‌های خودران دارند یا مردان؟

پرشین خودرو: مثل هر تکنولوژی جدید دیگر، دیر یا زود ماشین‌های خودران نیز به یک واقعیت تبدیل خواهد شد و از همین حالا با آینده بشریت گره خورده است، به همین منظور محققان کمپانی Ipsos دست بکار شده و پیرامون این موضوع، یک نظرسنجی بزرگ از مردم آمریکا انجام داده است.

به گزارش پرشین خودرو، این نظرسنجی بین روزهای 11 الی 18 ژانویه 2018 انجام شد و حدود 2592 نفر را شامل می‌شود که در این نظرسنجی کمپانی Ipsos شرکت کرده‌اند. به طور کلی، 67 درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، با ایده سواری و رانندگی با یک اتومبیل کاملا خودران و مستقل از راننده مخالف هستند و احساس ناراحتی می‌کنند. در بین مردان، حدود 55 درصد با سیستم‌های خودران و اتومبیل‌های مستقل از راننده مخالف هستند، این درحالیست که آمار زنان بیشتر بوده و به رقم قابل توجه 77 درصد می‌رسد.

علاوه بر این، میانگین سنی هم مد نظر قرار گرفته است و یک نظرسنجی با تفکیک رده سنی انجام شده است. به طور کلی گروه جوانان که عموما در سال‌های بین 1982 تا 2004 میلادی متولد شده‌اند و زندگی مدرن را بهتر از همه درک کرده‌اند، 55 درصد مخالفت اتومبیل‌های خودران هستند، این درحالیست که آمار مخالفان سیستم‌های رانندگی خودکار در نسل X که سال تولد آنان بین سال‌های 1965 الی 1982 میلادی است، 63 درصد جواب منفی دیده می‌شود.

 در آخر هم بین متولدین سال‌های 1946 الی 1964 میلادی که کمتر از همه تکنولوژی و زندگی مدرن را درک کرده‌اند، حدود 79 درصد آمار مخالفت وجود دارد و ترجیح می‌دهند که بجای واگذاری هدایت اتومبیل به هوش مصنوعی، از هوش انسانی و توانایی‌های خود استفاده کنند. اما صرف نظر از نتایج این مطالعه، بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی در تلاش هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، سیستم‌های رانندگی خودکار و اتومبیل‌های مستقل از راننده را راه اندازی کرده و به مرحله تولید و عرضه عمومی به مشتریان برسانند، به این دلیل که ماشین‌های خودران می‌توانند ایمنی رانندگی در جاده را افزایش داده و از آمار تصادفات کاهش دهند.

نظر بینندگان
!
!
!