چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
رشد تقاضا برای ایرباس در منطقه شرق آسیا
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اجاره خودرو

رشد تقاضا برای ایرباس در منطقه شرق آسیا

پرشین خودرو: با توجه به پیش بینی رشد تقاضا و ترافیک هوایی در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه طی دو دهه آینده، غول هواپیماسازی ایرباس نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸ را فرصت خوبی برای عقد قراردادهای عظیم با ایرلاین های این منطقه می داند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از وب سایت straitstimes ، نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸ فرصت مناسبی را برای غول های هواپیماسازی همچون ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا و همچنین ایرلاین های مناطق مختلف جهان فراهم می آورد تا قراردادهای خرید هواپیماهای خود را به امضا برسانند و تعداد عظیمی از محصولات خود را به فروش برسانند. بازار منطقه شرق آسیا همواره یکی از مهم ترین و بزرگترین بازارهای خرید و فروش هواپیما بوده و طبق تازه ترین گزارشی که انجمن انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) از ترافیک هوایی و حجم مسافرت های هوایی در مناطق مختلف جهان داده است ، ترافیک هوایی شرق آسیا و اقیانوسیه در دو دهه آینده به سه برابر میزان کنونی خود خواهد رسید.

این برآوردها حاکی از آن است که ایرلاین های فعال در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه با توجه به آنکه ترافیک هوایی در دو دهه آینده سه برابر می شود، تعداد ۱۴ هزار و ۴۵۰ فروند هواپیما نیاز خواهند داشت که این رقم می تواند درآمد هنگفت و عظیمی را برای غول های هواپیماسازی در جهان به ارمغان بیاورد.

ایرلاین های کوچک و بزرگ بسیاری در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه هم همواره از مشتریان پر و پا قرص و همیشگی هواپیماهای تولید شده توسط ایرباس بوده اند. حالا ایرباس برآورد کرده است که در نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸ که از دو روز پیش، ۶ فوریه آغاز بکار کرد و تا ۱۱ فوریه به طول خواهد انجامید، قراردادهای بزرگی را با شرکت های هواپیمایی فعال در این منطقه به امضا برساند.

طبق گزارش های انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، حجم ترافیک و مسافرت های هوایی در این منطقه خاص جغرافیایی یعنی شرق آسیا و اقیانوسیه، سالانه به میزان ۵.۶ درصد رشد خواهد کرد . این رقم از نرخ رشد سالانه جهانی که ۴.۴ درصد در سال برآورد شده است، هم سبقت گرفته و در طول مدت دو دهه آینده یعنی ۲۰ سال آتی شاهد افزایشی بی سابقه خواهد بود و به سه برابر میزان فعلی خود خواهد رسید. بنابراین پیش بینی می شود تعداد هواپیماهای فعال در خطوط هوایی ایرلاین های شرق آسیا – اقیانوسیه از ۶۱۰۰ فروند کنونی حداقل به ۱۷ هزار فروند هواپیما در ۲۰ سال آینده برسد.

سال گذشته شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا تعداد ۳۶۷ فروند هواپیمای تولیدی خود را به بیش از ۵۰ ایرلاین و اپراتور هوایی در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه به فروش رسانده و تحویل داده است که این رقم تقریبا معادل نیم برابر تعداد کل هواپیماهایی است که به سایر کشورهای جهان فروخته و تحویل داده است. این آمار و ارقام خود به وضوح نشان از اهمیت ایرلاین های فعال در این منطقه خاص جغرافیایی دارد.

ایرباس امیدوار است که بتواند با ربودن گوی رقابت از رقیب همیشگی خود ، بوئینگ آمریکا ، این تعداد هواپیماهای مورد نیاز ایرلاین های فعال در منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه را با انعقاد قراردادهای بزرگ در جریان نمایشگاه هوایی سنگاپور ۲۰۱۸ که هم اکنون در حال برگزاری است، تامین کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایرباسآسیا
نظر بینندگان
!
!
!