پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سرمایه گذاری بزرگ «پورشه» در توسعه پیشرانه های الکتریکی
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ایرانسل2
/اختصاصی/

سرمایه گذاری بزرگ «پورشه» در توسعه پیشرانه های الکتریکی

پرشین خودرو: پورشه برای توسعه سیستم‌های محرک الکتریکی و همچنین راه اندازی چندین وسیله نقلیه الکتریکی و یا وابسته به آن تا سال 2022 میلادی، یک سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری انجام داده است.

به گزارش پرشین خودرو، در چند روز گذشته، کمپانی خودروسازی پورشه مشتاقانه در مورد وسایل نقلیه الکتریکی و اولین پروژه بزرگ خود یعنی "ماموریت E" صحبت کرد و در ادامه افزود که تا سال 2019 میلادی، این شرکت در تلاش تا خودروی سدان تمام الکتریکی خود را به تکامل رسانده و آماده عرضه در بازار کند.

 این خودرو در مدل‌های مختلف آماده عرضه به مشتریان خواهد شد، اما تنها پروژه آنان برای طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه تمام الکتریکی نیست، بلکه این شرکت در نظر دارد که با یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ 6 میلیارد یورویی که باتوجه به نرخ فعلی ارز معادل 7.5 میلیارد دلار می‌شود، به دنبال طراحی و ساخت وسایل نقلیه تمام الکتریکی بیشتر، بویژه خودروهای وابسته به سیستم‌های محرک الکتریکی خواهد بود که شامل سیستم‌های محرک هیبریدی و پلاگین هیبریدی می‌شود.

این تصمیم در تازه‌ترین جلسه هیئت نظارت "پورشه AG" گرفته شد و قرار بر این است که حدود 500 میلیون یورو از مبلغ توافق شده که حدود 623 میلیون دلار می‌شود، صرفه توسعه نسخه‌های مختلف "پورشه ماموریت E" و همچنین در راه رسیدن به آلایندگی "صفر" این خودروی سدان مورد استفاده قرار گیرد.

 علاوه بر این، حدود 1 میلیارد یورو صرف توسعه سیستم‌های فعلی محرک هیبریدی و الکتریکی خواهد شد تا در آینده عملکرد بهتری داشته باشند و پس از آن، حدود 700 میلیون یورو صرف توسعه نوآوری‌های جدید پورشه، افزایش قابلیت‌های سیستم شارژ و همچنین تحرکات هوشمند وسایل نقلیه الکتریکی پورشه خواهد شد.

علاوه بر این‌ها، سرمایه گذاری عظیم پورشه شامل ایجاد یک کارخانه رنگ جدید در شهر "تسوفنهاوزن" آلمان به همراه راه اندازی بخش مونتاژ پورشه "ماموریت E" خواهد شد. کمپانی خودروسازی پورشه همچنین نیاز به یک "پل نقاله" برای حرکت بدنه رنگ آمیزی شده سدان الکتریکی "ماموریت E " به منطقه مونتاژ خواهد داشت تا بتواند به طور سالیانه به هدف تولید 20 هزار دستگاه خودروی "ماموریت E" برسد.

 پروژه بلند پروازانه "ماموریت E" به تنهایی حدود 1200 شغل جدید ایجاد کرده است و پیش بینی می‌شود که محصولات فعلی پورشه همچون اتومبیل اسپرت 911 تا سال 2023 میلادی یک سیستم محرک هیبریدی دریافت کند و تا 10 سال آینده، به طور کلی پیشرانه‌های درون سوز خود را از دست دهد.

اجاره خودرو
kerman2
برچسب ها:
پورشه
نظر بینندگان
!
!
!