جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اجرای پلی خاص با طویل‌ترین دهانه‌ها در کشور
۱۴:۳۳ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اجاره خودرو
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:

اجرای پلی خاص با طویل‌ترین دهانه‌ها در کشور

پرشین خودرو: معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها گفت: با نصب اولین تیر دهانه وسط پل ٥٥ راه آهن قزوین-رشت که حلقه نهایی تکمیل این خط ریلی است، عملیات اجرایی به روزهای پایانی نزدیک می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جبارعلی ذاکری اجرای این پل توسط مهندسان ایرانی را یکی از خاص ترین روش های نصب پل دانست و گفت: باتوجه به عبور این پل از روی آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت و وجود دو رشته تونل در طرفین مسیر با فاصله کم انجام کار را با چالش های زیادی رو به رو است.

وی عملیات اجرایی پل کیلومتر ٥٥ را در سه فاز ذکر کرد و افزود: این پل به طول ٥٥٠ متر است که عملیات اجرایی فاز اول به طول ١١٥ متر و فاز دوم به طول ٢٠٥ متر به اتمام رسیده است و هم اکنون فاز سوم به طول ٢٣٠ متر در حال اجرا است.

ذاکری افزود: وزن کل عرشه فلزی پل ٤ هزار و ١٠٠ تن است و وزن بزرگترین تیر به طول ١٠٠ متر، ٢٤٥ تن که بر روی آزادراه قزوین- رشت نصب شده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پل با دهانه ای به این ابعاد و وزن به صورت فلزی و روش درجا برای اولین بار در کشور در راه آهن قزوین- رشت صورت گرفته است.

وی پیشرفت فیزیکی کل راه آهن قزوین- رشت را ٩٧ درصد اعلام کرد و گفت: این خط ریلی به طول ١٦٤ کیلومتر است که عملیات زیرسازی ١٦٠ کیلومتر آن به اتمام رسیده است و ١٥٠ کیلومتر آن نیز ریلگذاری شده است و با اتمام پل ٥٥ این خط ریلی به روزهای پایانی کار نزدیک می‌شود.

نظر بینندگان
!
!
!