جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کاهش 8 درصدی سرقت خودرو
۱۵:۰۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اجاره خودرو
معاون پلیس آگاهی ناجا؛

کاهش 8 درصدی سرقت خودرو

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از کاهش هشت درصد سرقت خودرو در 10 ماهه امسال خبرداد و گفت: استاندارد سازی شرکت های خودرو ساز به منظور ارتقاء ایمنی به ویژه در خودروهای مونتاژ جدید از برنامه های مهم آینده پلیس آگاهی است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ ' رضا موذن' روز شنبه افزود: بالابردن سطح علمی و آموزشی کارکنان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور و همچنین موضوع ارتقا ایمنی قطعات خودرو به منظور مقابله با سرقت در قرار گاه مبارزه با سرقت مطرح و پس از پیگیری، مورد تصویب و در دستور کار رئیس پلیس آگاهی ناجا قرار گرفت.
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی کارآگاهان پلیس، گفت: تا پایان بهمن ماه امسال در 6 استان مورد هدف کشور، دوره های آموزشی در شرکت های خودرو ساز با حضور کارشناسان این پلیس برگزار و به صورت عملی و تئوری به افسران مرتبط با پرونده های سرقت خودرو، آموزش های لازم ارائه می شود.

کاهش 8 درصدی سرقت خودرو
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به کاهش 8 درصدی سرقت خودرو و 5 درصدی سرقت محتویات داخل خودرو در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه اشاره و بیان کرد: افزایش ضریب ایمنی خودروسازان، آموزش رسانه، توجه مردم و همچنین اقدامات پیشگیرانه پلیس از جمله عوامل موثر در کاهش سرقت خودرو به شمار می آید.
این مقام انتظامی با اشاره به افزایش سرقت قطعات خودرو در همین مدت، گفت: سرقت قطعات خودرو جزء سهل الوصول ترین و راحت ترین کار سارقان است که نیاز به آموزش خاصی ندارد و بیشتر در ساعات پایانی شب و عمدتا توسط سابقه دارها انجام می شود که لازم است در این رابطه سایر سازمان ها برای کاهش آن مشارکت داشته باشند، علاوه بر اینکه هوشیاری مردم بسیار موثر و پیشگیرانه است.
وی به همکاری نیروی انتظامی، وزارت صنعت، خودروسازان، بیمه مرکزی و سازمان استاندارد برای افزایش قابلیت و پی جویی و شناسایی خودروهایی که ارکان آنها مخدوش شده، اشاره کرد.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به دغدغه اصلی این پلیس اشاره کرد و گفت: استانداردهای خاصی که برای همه خودروسازان تعریف شده باشد، وجود ندارد به طوری که هر شرکتی به سلیقه خود و با تاسی از شرکت مادر، اقدام به نصب سامانه های ضد سرقت می کند.
معاون مبارزه با سرقت آگاهی ادامه داد: استاندارد سازی شرکت ها به منظور ارتقاء ایمنی به ویژه در خودروهای مونتاژ جدید از برنامه های مهم آینده پلیس آگاهی است.
این مقام انتظامی گفت: پیگیری موضوع از طریق وزارت صنعت و معدن در خصوص خودروهایی که از ایمنی لازم برخوردار نبوده و نیز مونتاژ هستند از دیگر برنامه های پراهمیت این بخش است.
وی ادامه داد: احتمال خرید قطعات دست دوم مسروقه از کانال های دیگر مثل سایت دیوار وجود دارد که مشکلاتی را برای مالکان به همراه خواهد داشت.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه بیمه، تجهیزات به روز و توجه به هشدارها در کاهش خسارات ناشی از سرقت بسیار تاثیر گذار است، تصریح کرد: حدود 97 درصد از خودروهای مسروقه توسط پلیس کشف می شود ولی خسارات ناشی از آن اعم از مالی، روحی و روانی در برخی مواقع جبران ناپذیر است.
سرهنگ موذن، خود مراقبتی را از اصول مهم جلوگیری از سرقت عنوان کرد و گفت: سارق همواره یک قدم از پلیس جلوتر است اگر چه پلیس اقدامات موثرتری داشته باشد.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در خاتمه به روش های مختلف سرقت خودرو اشاره کرد و افزود: برداشتن کلید خودرو از کمد استخرهای شنا، از جیب مشتریان در آرایشگاه، استفاده از جرثقیل به بهانه نقص فنی یا گم کردن کلید خودرو، کمین کردن مقابل مجتمع های مسکونی، پمپ بنزین ها، مراکز خرید، به بهانه خرید خودرو در مقابل مراکز خرید و فروش از دیگر شیوه های سرقت سارقان است که شهروندان باید مراقبت لازم را در خصوص حفاظت از اموال خود داشته باشند.

برچسب ها:
سرقت خودرو
نظر بینندگان
!
!
!