سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
استاندارد سازی خودروساز برنامه مهم پلیس آگاهی است
۲۲:۵۱ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
ایرانسل2

استاندارد سازی خودروساز برنامه مهم پلیس آگاهی است

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا گفت: استاندارد سازی شرکت های خودرو ساز به منظور ارتقاء ایمنی به ویژه در خودروهای مونتاژ جدید از برنامه های مهم آینده پلیس آگاهی است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سرهنگ " رضا موذن" در تشریح این خبر اظهار داشت: بالابردن سطح علمی و آموزشی کارکنان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور و همچنین موضوع ارتقاء ایمنی قطعات خودرو به منظور مقابله با سرقت در قرارگاه مبارزه با سرقت مطرح و پس از پیگیری، مورد تصویب و در دستور کار رئیس پلیس آگاهی ناجا قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی کارآگاهان پلیس، گفت: تا پایان بهمن ماه امسال در 6 استان مورد هدف کشور، دوره‌های آموزشی در شرکت‌های خودرو ساز با حضور کارشناسان این پلیس برگزار و به صورت عملی و تئوری به افسران مرتبط با پرونده‌های سرقت خودرو، دروس لازم ارائه می‌شود.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به کاهش 8 درصدی سرقت خودرو و 5 درصدی سرقت محتویات داخل خودرو در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه اشاره و بیان کرد: افزایش ضریب ایمنی خودروسازان، آموزش رسانه، توجه مردم و همچنین اقدامات پیشگیرانه پلیس از جمله عوامل موثر در کاهش سرقت خودرو به شمار می‌آید.

موذن با اشاره به افزایش سرقت قطعات خودرو در همین مدت، گفت: سرقت قطعات خودرو جزء سهل الوصول ترین و راحت ترین کار سارقان است که نیاز به آموزش خاصی ندارد و بیشتر در ساعات پایانی شب و عمدتا توسط سابقه دارها انجام می شود که لازم است در این رابطه سایر سازمان ها برای کاهش آن مشارکت داشته باشند، علاوه بر اینکه هوشیاری مردم بسیار موثر و پیشگیرانه است.

وی همچنین به همکاری نیروی انتظامی، وزارت صنعت، خودروسازان، بیمه مرکزی و سازمان استاندارد برای افزایش قابلیت و پی جویی و شناسایی خودروهایی که ارکان آنها مخدوش شده، اشاره کرد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به دغدغه اصلی این پلیس اشاره و خاطرنشان کرد: استانداردهای خاصی که برای همه خودروسازان تعریف شده باشد، وجود ندارد به طوری که هر شرکتی به سلیقه خود و با تأسی از شرکت مادر، اقدام به نصب سامانه‌های ضد سرقت می‌کند.

معاون مبارزه با سرقت آگاهی ادامه داد: استاندارد سازی شرکت ها به منظور ارتقاء ایمنی به ویژه در خودروهای مونتاژ جدید از برنامه های مهم آینده پلیس آگاهی است.

این مقام انتظامی گفت: پیگیری موضوع از طریق وزارت صنعت و معدن در خصوص خودروهایی که از ایمنی لازم برخوردار نبوده و نیز مونتاژ هستند از دیگر برنامه های پراهمیت این بخش است.

وی ادامه داد: احتمال خرید قطعات دست دوم مسروقه از کانال های دیگر همچون سایت دیوار و ... وجود دارد که مشکلاتی را برای مالکان به همراه خواهد داشت.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه بیمه، تجهیزات به روز و توجه به هشدارها در کاهش خسارات ناشی از سرقت بسیار تاثیر گذار است، تصریح کرد: حدود 97 درصد از خودروهای مسروقه توسط پلیس کشف می شود ولی خسارات ناشی از آن اعم از مالی، روحی و روانی در برخی مواقع جبران ناپذیر است.

سرهنگ موذن، خود مراقبتی را از اصول مهم جلوگیری از سرقت عنوان کرد و گفت: سارق همواره یک قدم از پلیس جلوتر است اگر چه پلیس اقدامات موثرتری داشته باشد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در خاتمه به روش‌های مختلف سرقت خودرو اشاره و خاطرنشان کرد: برداشتن کلید خودرو از کمد استخرهای شنا، از جیب مشتریان در آرایشگاه، استفاده از جرثقیل به بهانه نقص فنی یا گم کردن کلید خودرو، کمین کردن مقابل مجتمع های مسکونی، پمپ بنزین ها، مراکز خرید، به بهانه خرید خودرو در مقابل مراکز خرید و فروش و .... از دیگر شیوه‌های سرقت سارقان است که شهروندان باید مراقبت لازم را درباره حفاظت از اموال خود داشته باشند.

اجاره خودرو
kerman2
برچسب ها:
پليس آگاهي
نظر بینندگان
!
!
!