سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ادامه اعتصاب کارگران خودروسازی آلمان به روز سوم کشید
۱۳:۳۵ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
ایرانسل2
/اختصاصی/

ادامه اعتصاب کارگران خودروسازی آلمان به روز سوم کشید

پرشین خودرو: در اواخر هفته گذشته برای سومین بار، کارکنان شرکت‌های خودروسازی BMW، مرسدس بنز، پورشه و آئودی به رهبری "اتحادیه کارگری آلمان" دست از کار کشیده و برای 24 ساعت اعتصاب کردند.

به گزارش پرشین خودرو، اتحادیه کارگری آلمان موسوم به IG Metall که اعتصابات اخیر کارگرن آلمانی را رهبری می‌کند، خواستار افزایش 8 درصد دستمزد برای حدود 3.9 میلیون کارگر مهندسی و متالوژی آلمانی شده است که در طول این 6 سال اخیر، رشد اقتصادی آلمان را به شدت بالا برده و همچنین باعث شده‌اند تا نرخ بیکاری شهروندان آلمانی به شدت کاهش پیدا کند، حال باتوجه به اینکه شرکت‌های صنعتی و همچنین کارفرمایان آلمانی به خواسته "اتحادیه کارگری آلمان" بی اعتنایی کردند و پاسخ مناسب به درخواست‌های آنان داده نشده است، در اواخر هفته گذشته برای سومین بار و به مدت 24 ساعت اعتصاب کردند.

در کنار افزایش حقوق 8 درصدی، اتحادیه کارگری آلمان بر روی این موضوع هم تاکید دارد که ساعت کاری کارگران مهندسی و همچنین متالوژی آلمان، در طول هفته باید بین 28 الی 35 ساعت باشد که فرصت مراقبت از کودکان خود را داشته باشند و یا این امکان برایشان فراهم باشد که از افراد سالمند و یا بستگان بیمار خود مراقبت کنند، ولی این موضوع با مخالفت شدید کارخانجات صنعتی و کارفرمایان همراه بوده است.

پیش از این اتحادیه کارگری آلمان تهدید کرده بود که اگر مذاکرات آنان برای افزایش حقوق کارگران و همچنین کاهش ساعت کاری آنان به نتیجه نرسد، به صورت کاملا مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمده و راهپیمایی‌ 24 ساعته برپا می کنند. پیرو همین موضوع، هفته گذشته بیش از 160 هزار کارگر آلمانی که در کارهای تجاری مشغول هستند، دست از کار کشیده و به رهبری اتحادیه کارگری آلمان برای سومین بار و به مدت 24 ساعت اعتصاب کردند تا خواسته‌های آنان محقق شود که در این بین، کارگران شرکت‌های خودروسازی بی ام و، مرسدس بنز، پورشه و آئودی دیده می‌شود که اگر این شرایط ادامه داشته باشد، ضرر تولید صدها میلیارد یورو برای خودروسازان ذکر شده پیش بینی می‌شود.

در پایان گفته می‌شود که کارفرمایان بخش متالوژی و شرکت‌های صنعتی آلمانی، افزایش حقوق 6.8 درصدی را پیشنهاد کرده‌اند، به شرطی که اتحادیه کارگری آلمان از کاهش ساعت کاری کارگران عقب نشینی کند که با مخالفت روبه رو شده است. در همین خصوص رئیس اتحادیه کارگری آلمان اعلام کرده است که مذاکرات ممکن است تا روزهای آینده ادامه پیدا کند.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!