پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
برای انتقال رسمی خودرو سلسله مراتب نقل و انتقالات رعایت شود
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
اجاره خودرو
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد؛

برای انتقال رسمی خودرو سلسله مراتب نقل و انتقالات رعایت شود

پرشین خودرو: مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از کاهش میزان تخلفات صورت گرفته در دفاتر اسناد رسمی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمیزان، رضا طالبی‌زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در حاشیه گردهمایی سردفتران اسناد رسمی و دفتریاران کرمان  ضمن بیان مزایای اسکن سوابق دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد: میزان تخلفات صورت گرفته در دفاتر اسناد رسمی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

طالبی‌زاده گفت: وجود سامانه‌های الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی باعث شده است تا میزان بروز جرائم و تخلفات کاهش چشمگیری یابد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم نکات حقوقی نحوه تنظیم اسناد رسمی را نمی‌دانند، گفت: سران دفاتر اسناد رسمی بر اساس وظیفه قانونی و اخلاقی باید ارباب رجوع را از تمامی موارد مندرج در سند رسمی مطلع کنند.

این مقام قضایی با بیان لزوم دقت سران دفاتر در احراز اصالت اسناد ارائه شده توسط مراجعین ادامه داد: طبق قانون سردفتر موظف است به طرق مختلف اصالت اسناد ارائه شده به دفترخانه را احراز نماید و سپس نسبت به تنظیم سند جدید اقدام کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در خصوص اختلافات بین دفاتر اسناد رسمی و مراکز تعویض پلاک در نقل و انتقال خودرو بیان کرد: کاغذ سبز صادره از سوی راهنمایی و رانندگی به عنوان سند مالکیت اتومبیل قلمداد نمی‌گردد و باید در هنگام انتقال

طالبی‌زاده با اشاره به اینکه حضور بازرس در دفترخانه‌ها از اهم الزامات قانونی است، خاطرنشان کرد: بازرسانی که برای بازرسی به دفترخانه‌ها می‌روند باید با تجربه و آگاه به مسائل حقوقی باشند تا بتوانند ضمن راهنمایی‌های لازم به سردفتران به کاهش میزان تخلفات نیز کمک کنند.

وی ادامه داد: در انتخاب بازرسان نیز باید دقت لازم از سوی کانون صورت پذیرد و بازرس از میان افرادی انتخاب شود که از سلامت کاری بیشتری برخوردار است و در این بین اگر فرد بازرس مرتکب تخلف شود با شدت بیشتری با وی برخورد خواهد شد.

این مقام قضایی با بیان اینکه بر اساس قانون، کانون سردفتران و دفتریاران وظیفه نظارت و پیگیری مشکلات کلیه دفاتر اسناد رسمی استان را دارد، عنوان کرد: کانون سردفتران و دفتریاران می‌تواند با برگزاری جلسات ادواری و نظارت دقیق جلوی بسیاری از معضلات حقوقی را بگیرد.

وی گفت: در راستای صیانت از حقوق مردم اهتمام این اداره کل بر آن بوده با سردفتران و دفتریاران متخلف، قاطعانه برخورد شود و در این زمینه آرا متعددی صادر گردیده و در مواردی منجر به سلب صلاحیت سردفتر نیز شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!