دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
یک میلیون و 200 هزار گواهینامه جدید صادر شده است
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور ناجا خبرداد؛

یک میلیون و 200 هزار گواهینامه جدید صادر شده است

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: یک میلیون و 200 هزار گواهینامه جدید صادر شده است که پیش بینی ما این است که افزایش تردد را در ایام نوروز داشته باشیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در شصت و یکمین نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروز 97 اظهار داشت: مهمترین مساله بعد از اجرای طرح زمستانی که پلیس با آن مواجه است تعطیلات نوروز و اجرای طرح‌های ویژه عبور و مرور است.

رییس پلیس راهور تصریح کرد: پلیس با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی لازم برای عبور و مرور در شهرها برای خرید شب عید را انجام داده است و قرارگاه ویژه ترافیکی مستقر و تا 15 فروردین 97 ادامه دارد.

این مقام ارشد پلیس راهور با بیان اینکه با هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم عبور و مرور شهروندان را تسهیل کنیم گفت: ارتقای امنیت و آسایش در تردد از اهداف ما در اجرای این طرح‌هاست و با حضور همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی و برنامه‌ریزی لازم از حوادث احتمالی پیشگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که هر سال در ایام تعطیلات نوروز دنبال می‌کنیم ایجاد شرایط مناسب‌تر با تقویت تجهیزات دستگاه‌های امدادی و خدماتی است.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: برابر تدبیر سردار فرماندهی نیروی انتظامی برای اجرای طرح ترافیک نوروزی از سایر بخش‌های پلیس به کمک پلیس راهور چه در معابر درونشهری و چه در برونشهری نیرو اعزام می‌شود تا تسهیل تردد و عبور و مرور در ایام نوروز فراهم شود.

سردار مهری با اشاره به خودروهای دوشماره گفت: افزایش تعداد خودروهای دو شماره به چرخه ترافیک اثر مهمی در ترافیک دارد و با 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش تردد داشتیم.

با توجه به اینکه قریب به یک میلیون و 800 خودرو شماره‌گذاری شده است و همچنین یک میلیون و 200 هزار گواهینامه جدید صادر شده است پیش بینی ما این است که افزایش تردد را در ایام نوروز داشته باشیم.

سردار مهری ادامه داد: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک آمادگی لازم برای اجرای رزمایش و چرخه ترافیک نوروزی را دارد تا با هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها تردد و عبور و مرور در جاده‌ها تسهیل شود.

سردار مهری در بخش ‌های دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به ورود موج جدید سرما به کشور گفت: شاهد ورود یک جبهه بارشی در کشور هستیم و طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی ریزش این نزولات به صورت باران و برف در استان‌های کشور تا پنجشنبه ادامه دارد. نکته قابل توجه این است که رعایت قوانین و مقررات در شرایط جوی نامساعد بیش از پیش باید انجام شود و رانندگان آماده تغییر وضعیت جوی بوده و تجهیزات و امکانات لازم را به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به ریزش برف و باران در سراسر کشور در هفته‌های گذشته گفت‌: در یکی دو هفته گذشته بعضا برخی هموطنان ما در جاده‌های کشور دچار مشکل شدند البته با توجه به میزان بارش و کمبود امکانات ما نتوانستیم پاسخگوی نیاز مردم باشیم.

توصیه پلیس این است که در شرایط جوی ناپایدار سرعت مطمئنه را رعایت کنند. البته سرعت مطمئنه در برف و کولاک با شرایط عادی متفاوت است و رعایت قوانین در این شرایط باید بیشتر مورد توجه باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!