پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
تشکیل شبکه حمل‌‌ونقل و اتصال بین بنادر اصلی و فرعی
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
اجاره خودرو
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

تشکیل شبکه حمل‌‌ونقل و اتصال بین بنادر اصلی و فرعی

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تشکیل و اتصال شبکه حمل و نقل بین بنادر اصلی و فرعی، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم، بنادر کوچک از گردانه فعالیت دریایی کشور کنار گذاشته نشوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، محمد راستاد  با اشاره به وجود بنادر کوچک در کشور و ظرفیت‌هایی بالقوه آنها، اظهار داشت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم این بنادر کوچک از گردانه فعالیت دریایی کشور کنار گذاشته نشوند.

وی تأکید کرد: به دنبال چارچوب تشکیل شبکه حمل و نقلی بین بنادر اصلی و فرعی کشور هستیم که پیش‌نیاز آن، نبود محدودیت زیرساختی در این بنادر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به جذب سرمایه‌های بخش خصوصی در حوزه دریا و بندر اشاره کرد و گفت: ‌بخش خصوصی تاکنون در پس کرانه‌ها، روبناها و تجهیزات بندری کشور بیش از 12 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: در شرایط فعلی چارچوب مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ دریایی و بندری کشور وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به روند تخلیه و بارگیری در بنادر کشور اشاره کرد و افزود: ‌روند کلی تخلیه و بارگیری بنادر کشور رشد متوسط 6 درصدی داشته است، همچنین بنادر بوشهر و شهید رجایی در بحث کانتینری‌ به ترتیب رشد 50 و 30 درصدی داشته‌اند.

راستاد با اشاره به حضور بیش از 20 لاینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران، اظهار داشت:‌ پس از رفع تحریم‌ها در صنعت دریایی امروز تردد بدون محدودیت خطوط لاینری بین‌المللی در بنادر ما میسر شده و رونق تجارت دریایی محقق شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امروز همچنین امکان تردد ناوگان تحت پرچم و مالکیت جمهوری اسلامی در آب‌ها و بنادر بین‌المللی، فعالیت تخصصی مؤسسات رده‌بندی بدون محدودیت ‌و توسعه تجهیزات بندری، فراهم است و بنادر در حال توسعه یافتن هستند.‌

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!