دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
11خودروسازی داخلی و خارجی مشتری بزرگترین قطعه سازی ایران
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اجاره خودرو
همکاری بزرگترین قطعه ساز داخلی و بزرگترین قطعه ساز جهان نزدیک تر می شود

11خودروسازی داخلی و خارجی مشتری بزرگترین قطعه سازی ایران

پرشین خودرو: در حال حاضر 11 شرکت خودروسازی داخلی و خارجی جزء مشتریان بزرگترین قطعه سازی کشور هستند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، امیر رضا رفیعی قائم مقام فروش و توسعه بازار بزرگترین قطعه سازی ایران، با بیان این مطلب گفت: گروه قطعات عظام، یک مگاساپلایر است که توانسته گواهینامه های مهم کیفی را از مجموعه های بزرگ ایرانی و جهانی دریافت کند و هدف و مسیر این گروه فقط "توسعه همراه با کیفیت" است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با شرکت های ایران خودرو، سایپا و برندهای معتبر جهانی همچون رنو، پژو، سیتروئن، کیا، نیسان، مزدا، ولوو، بنز و اسکانیا همکاری داریم و این بزرگان خودروسازی داخلی و خارجی از جمله مشتریان نام آشنای این گروه قطعه سازی هستند.

 


به گفته رفیعی، این گروه قطعه سازی دارای 11 کارخانه قطعه سازی و بیش از 540 همکار تجاری است و بیش از5600 نفر در آن بصورت مستقیم فعالیت دارند و 22 هزار و 600 نفر نیز از طریق شبکه عظام در این مجموعه های تجاری همکاری می کنند.
قائم مقام هلدینگ قطعات خودرو عظام که در حاشیه پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران سخن می گفت، متذکر شد: این گروه قطعه سازی در بخش قطعات موتور، ریخته گری و قطعات جانبی موتور، قطعات مربوط به سیستم تعلیق و انتقال و قطعات برقی و الکتریکی فعالیت و تولید دارد.
رفیعی در خصوص مرکز تحقیق و توسعه(R&D) در این گروه قطعه سازی داخلی گفت: در این مرکز 207 کارشناس در زمینه های الکترونیک، دینامیک خودرو، نیروی برق، ریخته گری و ماشین کاری و پلیمری فعالیت می کنند.
وی افزود: چندین طرح برای بومی سازی قطعات مختلف با شرکت های بوش، ولئو و چند برند مطرح دیگر تعریف کرده ایم که بیش از 40 میلیون یورو سرمایه گذاری مستقیم و افزون بر 9هزار ساعت آموزش برای تحقق آن انجام شده است.
قائم مقام هلدینگ قطعات خودرو عظام در خصوص همکاری و مشارکت این گروه با بزرگترین قطعه سازی جهان بیان کرد: پروژهای مختلفی از جمله بر روی ETB (Electronic Throttle Body)، APM (Accelerator Pedal Module) ، O2 sensor و ECU با شرکت بوش تعریف شده است.
رفیعی از فعالیت برای تولید سیستم انتقال خودکار(گیربکس اتوماتیک)، سیستم پایداری الکترونیکی(ESC)، سیستم فرمان برقی (EPS)، سیستم کمک راننده پیشرفته(ADAS)، یونیت توربو شارژ، سیستم های ورود بدون کلید، حلقه پیستون، پروژه های توسعه ظرفیت تولید كارخانجات، خودروهای هیبریدی و الکتریکی و ... به عنوان مهمترین برنامه های آتی این گروه قطعه سازی داخلی خبر داد.
براساس این گزارش، شرکت بوش آلمان بزرگترین شرکت قطعه سازی جهان و یکی از مهمترین شرکت های همکار گروه قطعات عظام است که شاهد حضور فعال این شرکت قطعه سازی بین المللی در پنجمین همایش بین المللی خودرو ایران نیز بودیم.

 


کریستوفر دنوویل قائم مقام اجرایی شرکت بوش آلمان در خصوص نقش شرکت متبوع خود در آینده صنعت قطعه سازی ایران گفت: هدف این شرکت توسعه همکاری های تولیدی و اقتصادی در ایران است و به همین منظور ایجاد یک ارتباط بومی طولانی مدت را در این کشور دنبال می کنیم.
وی، عمده چالش های ایران را آلودگی هوا، مرگ و میر ناشی از تصادفات، ترافیک و رقابت پذیری صنایع ایرانی برشمرد و اضافه کرد: این شرکت راه حل هایی برای این مشکلات دارد.
دنوویل در پایان، سیستم های خودروان اتومبیل ها، سیستم پارکینگ خودکار، برقی کردن خودروها و کاهش گازهای آلاینده را از جمله طرح ها و پروژه های در دست اقدام شرکت بوش عنوان کرد.
براساس این گزارش، در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران شاهد حضور پر رنگ گروه قطعات عظام به همراه شریک آلمانی این گروه یعنی شرکت بوش بودیم.
یادآور می شود که برگزاری نشست هایی بین هیات های فنی عالی رتبه از گروه قطعات خودرو عظام و مدیران ارشد شركای تجاری اروپایی و آسیایی این گروه قطعه سازی داخلی به منظور مروراستراتژی ها، طرح های توسعه پیش رو و همچنین تعریف پروژه های همكاری مشترك آتی از دیگر رویدادهایی بود که در دو روز برپایی پنجمین همایش خودرو ایران شاهد آن بودیم.

برچسب ها:
گروه قطعات عظام
نظر بینندگان
!
!
!