شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
طرح جدید ترافیک برای اصلاح به شورای شهر بازگشت
۱۶:۴۸ | ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
اجاره خودرو
معاون فرماندار تهران لغو طرح ترافیک جدید را تکذیب کرد؛

طرح جدید ترافیک برای اصلاح به شورای شهر بازگشت

پرشین خودرو: معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران با بیان اینکه فرمانداری نسبت به برخی مواد طرح جدید ترافیک پایتخت(مصوبه شورای شهر) اعتراض دارد، گفت: مصوبه شورای شهر در خصوص طرح جدید ترافیک برای اصلاح برخی موارد به شورا ارسال شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «مصوبات شورای اسلامی شهر تهران براساس قانون، پس از تایید و تصویب فرمانداری، اجرایی می شود».
غلامحسین آرام معاون فرماندار تهران افزود: مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح جدید ترافیک لغو نشده و به دلیل مغایرت قانونی برخی از بندهای آن برای اصلاح به شورای شهر عودت داده شد.
وی اظهار کرد: طبق قانون، شورا باید تا 10 روز کاری نسبت به اصلاح بندهای مغایر قانون اقدام و آن را به فرمانداری تهران ارسال کند.
به گفته معاون فرماندار تهران، در صورتی که اعضای شورای شهر نسبت به اصلاح بندهای مغایر قانون که توسط فرمانداری تهران احصا شده اقدام نکند، موضوع برای بررسی بیشتر به هیات حل اختلاف ارجاع داده می شود و آن هیات نیز ظرف 15 روز کاری در این خصوص نظر خود را اعلام خواهد کرد.
براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، طرح جدید ترافیک از 15 فروردین سال آینده در پایتخت اجرا می شود.
براساس مصوبه شورای شهر و براساس طرح جدید ترافیک، دیگر سهمیه سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک با دریافت مبلغ کلی در ابتدای سال صادر نمی شود و متقاضیان باید روزانه نسبت به اخذ مجوز ورود به این محدوده در شهر تهران اقدام کنند.
درحال حاضر 2 طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروها می باشد.
زمان اجرای طرح ترافیک فعلی روزانه(شنبه تا چهارشنبه) از ساعت 6:30 تا 17 و طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 تا 19 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 6:30 تا 13 می باشد.
براساس طرح جدید ترافیک، زمان اجرایی این 2 طرح در سال آینده 6:30 تا 19 خواهد بود ضمن اینکه روزهای پنجشنبه نیز این طرح ها اجرا نخواهد شد.
ساعت تردد خودروها در طرح جدید ترافیک در 3 محدوده زمانی 6:30 دقیقه تا 10، 10 تا 16 و از 16 تا 19 تقسیم‌بندی شده است.
نرخ ورود به محدوده طرح جدید ترافیک نیز از 13 هزار و 400 تومان آغاز و سقف آن 36 هزار تومان در روز است.
در طرح جدید ضرایب و تخفیف های برای تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شامل داشتن معاینه فنی برتر(20 درصد تخفیف) و همچنین زمان تردد در محدوده در نظر گرفته شده است.
براساس ضوابط طرح جدید، عوارض ورود به محدوده طرح برای جانبازان و معلولان به صورت کلی با 50 درصد تخفیف دریافت می شود و عوارض طرح برای جانبازان بیش از 70 درصد و همین‌طور جانبازان اعصاب و روان بیش از 25 درصد صورت رایگان است.
همچنین 3 درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیک تهران با ضریب نیم درصد(50 درصد تخفیف) به گروه های خاص از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص داده شده است.
عوارض تردد وسایل نقلیه پلاک تهران از جمله آژانس ها، موسسات اتومبیل کرایه و حمل و بار نظیر وانت بارها و سرویس مدارس که دارای مجوز یا پروانه فعالیت از شهرداری تهران باشند، در سقف مجوزهای ورودی در سال با اعمال ضریب نیم درصد تعیین و محاسبه خواهد شد.
همچنین تاکسی های اینترنتی باید مجوز از شهرداری بگیرند تا به درخواست طرح ترافیک آنها رسیدگی شود
براساس اعلام شهرداری تهران، ورود به محدوده ترافیکی زوج و فرد نیز در سال 98 با ادغام در طرح ترافیکی اصلی منوط به پرداخت عوارض خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
طرح ترافیک
نظر بینندگان
!
!
!