چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
معرفی اعضای جدید هیات عامل ایدرو
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۰/۱۰/۲۷
اجاره خودرو
با پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت و تصویب مجمع عمومی صورت گرفت

معرفی اعضای جدید هیات عامل ایدرو

پرشین خودرو: اعضای جدید هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) امروز در مراسمی در محل این سازمان معرفی شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات محسن حاتم، رستم قاسمی و حسن شیخ نیا به عنوان اعضای قبلی هیات عامل ایدرو، محمدصادق مفتح (قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور اجرایی)، مهدی فتح‌اله (رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی) و مهرداد صباغی (معاون توسعه صنایع پیشرفته ایدرو) در كنار مجید هدایت (رییس هیات عامل) و سیدرضا فاطمی‌امین (معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان اعضای هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران معرفی شدند.

مجید هدایت رییس هیات عامل ایدرو در این مراسم ضمن تشكر و قدردانی از تلاش های اعضای قبلی، به اعضای جدید هیات عامل ایدرو خوشامد گفته و این روز را آغاز برهه ای جدید در تاریخ سازمان گسترش نامید.

وی خاطرنشان كرد: فعالیت های ایدرو بطور خاص دو قشر مهم جامعه را در بر می گیرد كه اولی جوانان فرهیخته و دانشمندان و نخبگان دانشگاهی كشور هستند كه ایده های آنها با ید تا مرحله تجاری سازی و ورود به بازارهای داخلی و خارجی مورد حمایت قرار گیرد و قشر دوم، هموطنان ساكن در نقاط محروم كشور هستند كه باید با سرمایه گذاری لازم، در این مناطق توسعه و اشتغال دائمی ایجاد كرد.

هدایت در سخنان خود، ابراز امیدواری كرد با تاییدات حق تعالی، رسالت خطیری كه بر دوش اعضای هیات عامل و مدیران سازمان گسترش قرار گرفته به نحو احسن انجام پذیرد.

همچنین محمدصادق مفتح عضو جدید هیات عامل ایدرو در این مراسم، طی سخنانی، توسعه تولید صادرات محور را محور جدیدی در فعالیت های سازمان گسترش عنوان كرد.

مفتح افزود: توسعه تولید صادرات محور، یكی از مهمترین اهداف ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن بود و یك نهاد تخصصی و باتجربه همچون ایدرو می تواند این هدف را تبیین كرده و عملیاتی كند.

وی، خلق مزیت های نسبی جدید را دیگر محور فعالیت ایدرو دانست و اظهار داشت: در تئوری های قدیمی صادرات، تكیه بر مزیت های نسبی بود اما امروزه، خلق مزیت های نسبی جدید مورد توجه قرار می گیرد.

عضو هیات عامل ایدرو تاكید كرد: در فضای رقابتی فعلی، شرایط ژئوپلتیك كشور و واقعیت های منطقه، و نیز با توجه به سند چشم انداز 20ساله، یك سازمانِ تخصصیِ وسیعِ با تجربه مانند ایدرو لازم است كه بدانیم در چه زمینه هایی می توان مزیت نسبی خلق كرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور اجرایی همچنین تدوین برنامه عملیاتی برای مشخص نمودن نحوه خصوصی سازی و كیفیت و چگونگی آن در زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت را از دیگر ماموریت های ایدرو ذكر كرد و افزود: سازمان گسترش می تواند با تدوین یك برنامه عملیاتی، سرپُلی برای انتقال صحیح از یك صنعت كاملا دولتی به صنعتی كاملا خصوصی باشد.

در ادامه فتح اله، دیگر عضو هیات عامل ایدرو، ضمن تمجید از عملكرد این سازمان در مدیریت چرخه تجاری سازی و توسعه فناوری های نوین بیان داشت: باعث افتخار كشور است كه چنین توانمندی و همتی برای توسعه و آبادانی كشور در سازمان گسترش وجود دارد.

وی افزود: توفیق حضور در جمع مدیران ایدرو فراهم شده و امیدوارم بتوانم پتانسل موجود در موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی را در خدمت اهداف این مجموعه بیاوریم.

صباغی، عضو جدید هیات عامل ایدرو نیز در این مراسم، ایجاد ساختارهای مجازی و توسعه مالكیت معنوی را از برنامه های مهم سازمان گسترش عنوان كرد و گفت: در بحث ساختارهای مجازی پیشنهادهای خوبی را با توجه به قوانین بالادستی و محدودیت های موجود به سازمان ارائه می كنیم و از تمام ظرفیت كشور در این راه استفاده خواهد شد.

وی در خصوص مساله مالكیت معنوی نیز اظهار داشت: در نیمه دوم سال 91 سرفصل جدیدی از درآمدهای سازمان به مالكیت های معنوی در حوزه صنایع با فناوری بالا (های- تك) اختصاص خواهد یافت.

لازم به ذكر است طبق اساسنامه سازمان گسترش، هیات عامل این سازمان مركب از پنج عضو است كه به پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت و تصویب مجمع عمومی منصوب می گردند كه در تركیب جدید كه به امضای اعضای مجمع رسیده سید مجید هدایت به عنوان رییس هیات عامل و مفتح، فتح اله، صباغی و فاطمی امین به عنوان اعضای هیات عامل انتخاب شدند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایدرو
نظر بینندگان
!
!
!