شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
احتمال پاک شدن اطلاعات جعبه سیاه بسیار ضعیف است
۱۲:۳۹ | ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
اجاره خودرو
رئیس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران – یاسوج خبر داد:

احتمال پاک شدن اطلاعات جعبه سیاه بسیار ضعیف است

پرشین خودرو: رئیس کمسیون بررسی سانحه هواپیمای atr با بیان اینکه کارشناسان فرانسوی فردا به کشورشان باز می‌گردند، گفت: امکان پاک شدن اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای atr وجود ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایلنا، حسن رضایی‌فر با اشاره به آخرین وضعیت جستجو برای کشف جعبه سیاه هواپیمای atr در ارتفاعات دنا اظهار داشت: قرار بر این است که عملیات تفحص جعبه سیاه هواپیما توسط افراد حاضر در منطقه انجام شود، اولویت با انتقال اجساد است و گروهی هم برای جستجو و کشف جعبه سیاه هواپیما به ارتفاعات صعود خواهند کرد.

وی با اشاره به آموزش دو گروه افراد حرفه‌ای برای کشف لاشه هواپیما و جستجو برای جعبه سیاه هواپیما گفت: فرانسوی‌ها دو کلاس آموزشی در منطقه برای افرادی که توانایی صعود به ارتفاعات را داشتند برگزار کردند و قرار بر این است که در کنار انتقال اجساد افرادی به تصویربرداری از قطعات هواپیما بپردازند.

رئیس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران – یاسوج با تاکید بر اینکه امکان صعود برای تیم فرانسوی به ارتفاعات دنا وجود نداشت، گفت: تیم فرانسوی آشنایی با ارتفاعات دنا ندارند و نمی‌توان در تامین مسائل ایمنی این افراد برای صعود به ارتفاعات دنا و حضور در صحنه ریسک کرد.

رضایی‌فر ادامه داد: تیم فرانسوی متشکل از کارشناسان سازمان هواپیمایی این کشور و سازنده هواپیمای atr فردا به کشورشان باز می گردند و قرار بر این شده است در صورت کشف جعبه سیاه اطلاعات برای آنها ارسال شود.

رضایی‌فر با اشاره به سخت شدن عملیات تفحص لاشه هواپیمای atr گفت: به دلیل شرایط جوی در چند روز گذشته یکی از مشکلات ما برای یافتن لاشه هواپیمای atr وجود برف سه متری در منطقه است و در حال حاضر چیزی حدود سه متر برف بر روی پیکرها و قطعات هواپیما باریده است.

وی تاکید کرد: پس از یافتن قطعات، لاشه هواپیما در ارتفاعات پایین جمع آوری خواهد شد و اگر جعبه سیاه صدمه دیده باشد آن را برای بازخوانی به لابراتوار فرانسه ارسال می‌کنیم.

رئیس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران – یاسوج ادامه داد: امکان بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای صدمه دیده در کشور فرانسه و آمریکا وجود دارد.

وی درباره احتمال پاک شدن اطلاعات جعبه سیاه اظهار داشت: احتمال آن بسیار ضعیف است و امکان پاک شدن اطلاعات وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در سانحه توپولف 154 شاهد آن بودیم که fdr هواپیمای توپولف 154 صدمه دید و نوار مغناطیسی fdr پاک شد اما اطلاعات پاک نشد.

رضایی‌فر تاکید کرد:‌ تنها در صورتی احتمال دسترسی به اطلاعات جعبه سیاه وجود ندارد که fdr بر روی هواپیما نصب شده باشد و سیستم الکترونیکی کار کند و اطلاعات جدیدی جایگزین اطلاعات قبلی می‌شود.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!