شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
پیشنهاد افزایش ۱۵۰درصدی نرخ بلیت مترو
۱۲:۴۸ | ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
اجاره خودرو

پیشنهاد افزایش ۱۵۰درصدی نرخ بلیت مترو

پرشین خودرو: کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشنهاد کرد: بلیت مترو تک سفره تهران-کرج، از هزار تومان به دو هزار تومان افزایش یابد.

به گزارش پرشین خودروبه نقل از مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه لایحه قیمت بلیت مترو و اتوبوس بررسی شد و کمیسیون عمران قیمت هایی بیش از قیمت های پیشنهادی شهرداری مطرح کرد.

محمدعلیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: بلیت تک سفره هزار تومان، تک سفره حومه دو هزار تومان و تک سفره برای فرودگاه امام 10 هزار تومان پیشنهاد می شود.

وی افزود: هر بلیت مترو دو هزار و ۳۰۰ تومان هزینه تمام شده اش است که تنها ۵۰۰ تومان آن از سوی مسافر داده می شود و درآمد حاصل از فروش آن ۲۰ میلیارد تومان است در حالی که هزینه خالص آن ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان است.

علیخانی تأکید کرد: در حال حاضر مترو ۶۰-۷۰ میلیارد تومان زیان می دهد.

وی با بیان اینکه این میزان افزایش تنها ۱۲ میلیارد تومان از این زیان ها را جبران می کند، اظهار داشت: در ساعات غیر پیک، شهرداری می تواند ۱۵ درصد و در روزهای تعطیل ۳۰ درصد تخفیف دهد. همچنین مسافرانی که از کارت بلیت استفاده می کنند براساس مسافت و ۶۶ درصد تخفیف می گیرند.

در ادامه احمد مسجدجامعی در مخالفت با این طرح گفت: این افزایش قیمت ها غیر متعارف است و اتفاقی غیر عادی است. باید در تعیین نرخ ها مسئله اجتماعی را در نظر بگیریم.

وی افزود: کسانی که در حومه تهران زندگی می کنند به خاطر هزینه های بالا به حومه رفته اند و نباید فشار زیادی به آنها وارد کنیم و یکباره ۱۵۰ درصد افزایش قیمت بدهیم.

مسجد جامعی تصریح کرد: اگر افزایش سالهای گذشته را هم بررسی کنیم براساس تورم وشرایط اجتماعی نرخ ها تعیین می شد و این افزایش غیرعادی است و روال مترو، روند زیان دهی بوده است.

به گزارش مهر براساس قانون باید یک سوم هزینه تمام شده توسط مردم، یک سوم شهرداری و یک سوم دولت پرداخت شود که به نظر می آید در این لایحه هزینه تمام شده را باید مسافران پرداخت کنند.

برچسب ها:
متروقیمت بلیت
نظر بینندگان
!
!
!