دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تامین قطعات رقابت پذیر؛ حلقه اصلی رضایت مندی مشتریان
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
اجاره خودرو
/یادداشت اختصاصی/

تامین قطعات رقابت پذیر؛ حلقه اصلی رضایت مندی مشتریان

پرشین خودرو: خودروسازان توان پرداخت یکباره بدهی های خود به قطعه سازان را ندارند و به همین علت هم قطعه سازان توان تولید مستمر را ندارند.

به گزارش پرشین خودرو، یکی از مأموریت های اصلی شرکت های خدمات پس از فروش خودرو ایجاد زنجیره تأمین قطعات و مجموعه های خودرو است.

این زنجیره باید به صورت یک سامانه یکپارچه به گونه ای عمل کند که به صورت برخط به تبادل اطلاعات میان ذینفعان پرداخته و با تأمین مطلوب و عرضه قطعات اصلی با بالاترین کیفیت، در کمترین زمان و با قیمتی مناسب ضمن افزایش سهم بازار، اطمینان خاطر و افزایش رضایت مندی مشتریان را تضمین کند.

مدیران توانا، کارشناسان متخصص و کارکنان خدوم شرکت های خدمات پس از فروش خودرو و نمایندگی های مجاز وابسته با پایش مستمر شاخص های مربوطه، بهبود مستمر را در این حوزه مهم هدف گذاری کرده اند و با همت جمعی و انسجامی که در تمامی عوامل و منابع انسانی وجود دارد به این مهم دست یافته ایم.

اما با وجود تلاش هایی که این افراد انجام می دهند، مشتریان زیادی از کمبود قطعه شکایت دارند که عوامل بسیاری در بروز این مشکل نقش دارند. برخی از قطعه سازان به دلایل بسیاری از جمله نوسانات بازار ارز، وضع مالیات، مالیات بر ارزش افزوده، عدم بهره مندی از تسهیلات، نرخ بهره بانکی بالا و ... تعطیل شده اند، بسیاری نیز وضع مطلوبی ندارند و برای بقا ناچار دست به تعدیل نیرو زده اند، خودروسازان توان پرداخت یکباره بدهی های خود به قطعه سازان را ندارند و به همین علت هم قطعه سازان توان تولید مستمر را ندارند.

همچنین مشکلات عدیده ای برای واردات مواد اولیه وجود دارد و حمایتی هم از قطعه سازان به عمل نمی آید. همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا کماکان یکی از علل نارضایتی مشتریان ما کمبود قطعه باشد.

اما با این همه براساس گزارشات شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شاخص «تأمین به موقع قطعات مورد نیاز در تعمیر خودرو» از 688 واحد متوسط صنعت در بهار 96 به 698 واحد متوسط صنعت در تابستان 96 ارتقاء یافته که حاکی از 10 واحد رشد است و نکته حایز اهمیت اینکه این رشد با مشکلات عدیده ای که قبلاً ذکر کردم محقق شده است.

اما برای این موضوع به طور قطع راه حلی وجود دارد، و آن این است که قطعه سازان شایسته کشور با یکدیگر ادغام شوند تا با توان مضاعف به تولید پر تیراژ و با کیفیت دست یابند.

اما تاثیر این شاخص بر رضایت مندی مشتریان چگونه می تواند باشد. با توجه به اهمیتی که این شاخص در رضایتمندی مشتریان دارد ما شاهد افزایش سه واحدی در رضایتمندی مشتریان هستیم به عبارتی براساس گزارش شرکت ISQI میزان رضایت مشتریان از 712 واحد در بهار 96 به 715 واحد در تابستان 96 افزایش یافته است.

البته هدف گذاری صورت گرفته دستیابی به عدد متوسط 750 در رضایتمندی مشتریان است. اگرچه با این عدد فاصله داریم اما تمامی سعی خود را به کار گرفته ایم تا رضایت حداکثری هموطنان عزیزمان را فراهم کنیم.

از سوی دیگر، وجود قطعات یدکی کم کیفیت در بازار یکی دیگر از گلایه ها شکایت های مشتریان است، مشتریان باید بتوانند قطعات اصلی را از قطعات غیراصلی تشخیص دهند.

تشخیص قطعات اصلی و غیر اصلی بسیار دشوار است و کار هر کسی نیست. امروزه تولیدکنندگان قطعات تقلبی در تولید این اقلام به چنان پیشرفت هایی در تولید و بسته بندی دست یافته اند که واقعاً نمی توان قطع به یقین قطعات تقلبی را شناسایی کرد. لذا به مردم شریف ایران توصیه می کنم برای جلوگیری از صدمات جانی و مالی به خود، خانواده و دیگران حتماً قطعات یدکی را از نمایندگی ها و عاملیت های مجاز شرکت های خدمات پس از فروش خودرو تأمین کنند تا علاوه بر قطع دست ایادی سودجو و فرصت طلب که امنیت و سلامت مردم را به خطر می اندازند از گارانتی تعویض قطعه و خدمت نیز بهره مند شوند. ضمن آنکه شرکت های خدمات پس از فروش خودرو، سامانه ها و اپلیکیشن هایی را راه اندازی کرده اند که مشتریان می توانند با ارسال کدهای مندرج در روی بسته های حاوی قطعات یدکی در اسرع وقت از اصالت قطعه اطمینان حاصل کنند.

- عباسعلی غیاثی دبیر انجمن صنفی شرکت های خدمات پس از فروش خودرو

نظر بینندگان
سعید
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۱۲/۰۹
وقتی پول قطعه سازو نمیدید پس برای چی دنبال تسهیلات گرفتن هستید خودرو هن که پیش فروش می کنید کجا میره این پولها
!
!
!