دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
بزرگترین خودروسازان 2011 جهان؟!
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۱
گرندکس

بزرگترین خودروسازان 2011 جهان؟!

پرشین خودرو: شركت خودروسازی جنرال موتورز آمریكا توانست در سال2011 میلادی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را بدست آورد.

به گزارش«پرشین خودرو»، این مقام در حالی بدست آمد كه جنرال موتورز در سال2009 و به دنبال تشدید بحران مالی در این شركت عملا ورشكسته شده و تحت حمایت دولت آمریكا درآمده بود.

از سوی دیگر جنرال موتورز در حالی توانست عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را در سال 2011 بدست آورد كه تویوتا رقیب این شركت در سال گذشته به دلیل وقوع سونامی در ژاپن و سیل در تایلند با افت تولید و فروش مواجه شد.

جنرال‌ موتورز اعلام كرد كه فروش جهانی این شركت در سال گذشته با افزایش 7.6 درصدی نسبت به سال 2010 به 9.026 میلیون دستگاه رسید.

شركت فولكس واگن كه قصد دارد به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شود، با فروش 8.16 میلیون دستگاه خودرو در سال 2011 عنوان دوم را در بین خودروسازان پرفروش به خود اختصاص داد. تویوتا نیز با فروش 7.9 میلیون دستگاه رده سوم را كسب كرد.

تویوتا از سال 2008 تاكنون عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را در انحصار خود نگه داشته بود.

جالب اینجاست كه حتی رتبه سوم تویوتا نیز چندان قطعی نبوده و ممكن است گروه رنو نیسان با فروش8.03 میلیون دستگاه رده سوم پرفروش‌ترین خودروسازان جهان را از تویوتا بگیرد. البته چگونگی رده‌بندی خودروسازان جهان از نظر شاخص فروش بستگی به این دارد كه فروش گروه رنو نیسان به همراه شركت اتوواز روسیه محاسبه شود یا جداگانه.

انجمن جهانی خودروسازان هنوز به صورت رسمی آمار تولید شركتهای خودروسازی جهان در سال 2011 میلادی را منتشر نكرده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!