پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
متقاضیان پیش خرید خودرو، این مطلب را از دست ندهند
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
اجاره خودرو
شرایط سود انصراف از خرید خودرو اعلام شد

متقاضیان پیش خرید خودرو، این مطلب را از دست ندهند

پرشین خودرو: میزان خسارت در عدم تحویل خودرو در قرارداد فروش فوری معادل 2.5 درصد ماهانه و در قرارداد پیش فروش خودرو، معادل سود مشارکت بعلاوه یک درصد ماهانه است.

به گزارش پرشین خودرو، محمود نوابی رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، گفت: با هدف اطلاع رسانی بیشتر به مصرف کنندگان از حقوق متعلقه در خرید خودرو و پیش گیری از بروز مسایل و مشکلات پیش روی آن‌ها، اطلاعیه ای در 8 بند منتشر شد که در بند اول آن اعلام شده که تنها پیش فروش خودرو با مجوز معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است.

وی در ادامه گفت: به استناد قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب 86/3/23 مجلس شورای اسلامی و مفاد آیین نامه اجرایی آن به ویژه ماده (5) موضوع تصویب نامه شماره 7415/ت51681ه مورخ 1395/01/28 هیات وزیران، پیش فروش خودرو صرفاً پس از اخذ مجوز مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت واجد ضمانت بوده و میسر است.

نوابی با بیان اینکه لیست شرکت های دارای مجوز پیش فروش خودرو از طریق سامانه های وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به نشانی www.cppo.ir قابل دسترسی است افزود: بر اساس مفاد مندرج در جدول ذیل ماده (4) آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، قیمت خودرو در روش فروش فوری در زمان عقد قرارداد، قطعی بوده و مدت زمان تحویل خودرو حداکثر سی روز پس از عقد قرارداد است.

وی با اشاره به اینکه میزان خسارت در عدم تحویل خودرو در قرارداد فروش فوری معادل 2.5 درصد ماهانه و در قرارداد پیش فروش خودرو، معادل سود مشارکت بعلاوه یک درصد ماهانه می باشد تصریح کرد: حداکثر نرخ سود مشارکت در قراردادهای پیش فروش معادل 18 درصد و حداقل معادل نرخ سود سپرده نظام بانکی کشور است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان هم چنین گفت: در صورت اعلام انصراف خریدار از خرید خودرو یک ماه پس از عقد قرارداد، سود انصراف بر مبنای جدول مرتبط در آیین نامه به ماخذ حداکثر 3 درصد کمتر از نرخ سود دوران مشارکت، محاسبه و عرضه کننده خودرو موظف به پرداخت مبلغ مذکور حداکثر ظرف مدت بیست روز به خریدار می باشد.

وی با بیان اینکه شرکت هایی مجاز به ارایه تسهیلات لیزینگ خودرو می باشند که نام آنها در لیست شرکتهای دارای مجوز در سامانه بانک مرکزی به نشانی www.cbi.ir درج شده باشد افزود: تمام خریداران خودرو می توانند شکواییه های مرتبط با خدمات فروش و یا پس از فروش خود را از طریق تلفن 124 پیگیری کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!