شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت بلیت مترو از اول اردیبهشت افزایش می یابد
۱۵:۰۹ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
اجاره خودرو
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبرداد؛

قیمت بلیت مترو از اول اردیبهشت افزایش می یابد

پرشین خودرو: معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: افزایش قیمت بلیت مترو از اول اردیبهشت سال آینده اجرا خواهد شد و به افرادی که کارت بلیت مدت‌دار خریداری کنند، ۲۵ درصد تخفیف داده خواهد شد که این تخفیف، علاوه بر مابقی تخفیفات است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن پورسیدآقایی در حاشیه پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بلیت مترو، توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: افزایش قیمت بلیت مترو در جلسه علنی امروز به تصویب رسید و مجموعا پیشنهادات شهرداری مورد بررسی قرار گرفت که به فرمانداری تهران ارسال خواهد شد.

وی افزود: بر همین اساس سه قیمت خواهیم داشت که بلیت تک‌سفره هزار تومان خواهد شد که حداکثر ۱۴ درصد مردم از آن استفاده می‌کنند. در صورتی که از کارت بلیت استفاده شود، بسته به طول مسافت ۶۶ درصد از این رقم تخفیف داده می‌شود و حداقل با استفاده از کارت بلیت و در مسافت کوتاه قیمت بلیط ۳۴۰ تومان و حداکثر هزار تومان خواهد بود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: افزایش قیمت بلیت مترو از اول اردیبهشت سال آینده اجرا خواهد شد و به افرادی که کارت بلیت مدت‌دار خریداری کنند، ۲۵ درصد تخفیف داده خواهد شد که این تخفیف، علاوه بر مابقی تخفیفات است.

پورسیدآقایی تصریح کرد: نرخ بلیت متروی فرودگاه امام خمینی(ره) نیز ۷۵۰۰ تومان کل مسیر تصویب شد و نرخ بلیت مترو حومه به تهران نیز ۱۵۰۰ تومان شد.

به گفته وی، شهرداری براساس مصوبه شورای ترافیک و موافقت فرمانده انتظامی تهران پیشنهاد داده است که برای توزیع ترافیک آخر سال مراکز خرید تا ساعت یک بامداد باز باشند و همین‌طور مترو نیز از ۱۵ اسفند تا ساعت ۲۴ ساعته است.

نظر بینندگان
!
!
!