شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سفر هیات کره جنوبی به کره شمالی
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
اجاره خودرو

سفر هیات کره جنوبی به کره شمالی

پرشین خودرو: هیاتی از مقام‌های عالی رتبه کره‌جنوبی برای نخستین بار پس از گذشت دو دهه امروز در سفری به پیونگ‌یانگ با مقام‌های کره شمالی دیدار می‌کنند و هدفشان آماده‌سازی شرایط برای انجام مذاکرات میان پیونگ یانگ با آمریکاست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، هیاتی از مقام‌های عالی رتبه کره‌جنوبی برای نخستین بار پس از بیش از گذشت دو دهه امروز (دوشنبه) در سفری به پیونگ‌یانگ با مقام‌های کره شمالی دیدار می‌کنند و هدفشان آماده‌سازی شرایط برای انجام مذاکرات میان پیونگ یانگ با آمریکاست.

چونگ اویی یونگ، مشاور امنیت ملی کره جنوبی که در راس این هیات به کره شمالی سفر می‌کند، گفت: ما قصد داریم تا درباره راه‌هایی به منظور تداوم مذاکرات بین دو کره و همچنین مذاکرات کره شمالی با جامعه بین‌الملل شامل آمریکا مذاکراتی عمیق داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما بیانیه محکم و قاطع مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی درباره خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره و ایجاد صلحی با دوام و صادقانه را به مقام‌های کره شمالی ارائه می‌دهیم.

این مقام ارشد کره جنوبی یکی از پنج مقام عالی رتبه این کشور است که امروز به پیونگ یانگ رفته است.

این نخستین سفر در سطح وزرای کره جنوبی به کره شمالی از دسامبر ۲۰۰۷ است؛ زمانیکه وزیر اطلاعات وقت کره جنوبی به پیونگ یانگ سفر کرد.

هیات کره جنوبی متشکل از "سو هون"، رئیس اطلاعات نیز می‌شود که در مواجهه با کره شمالی سابقه‌ای دیرین دارد. وی به خاطر حضور فعالش در مذاکرات برای مدیریت دو نشست قبلی بین دو کره در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۷ شهره است.

سایر افراد در این هیات معاون سرویس اطلاعات ملی و "چون هائه سونگ"، معاون وزیر اتحاد مجدد کره جنوبی است.

این هیات روز چهارشنبه برای تشریح نتایج این سفر دو روزه به کره شمالی به مقام‌های آمریکایی به واشنگتن می‌رود.

نظر بینندگان
!
!
!