شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
چهره‌های جنجالی سال 96ورزش ایران
۲۱:۴۲ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
اجاره خودرو

چهره‌های جنجالی سال 96ورزش ایران

پرشین خودرو: جنجالی‌ها در سال ۹۶ هم در ورزش ایران با حرف زدن ها و کارهایشان خبرساز شدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از جام جم، در این مطلب چهره های جنجالی‌های ورزش ایران در سال ۹۶  را مشاهده می کنید:


کیانوش رستمی

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

او کسی بود که در سال ۹۶ عبارت «ورزشکار سالاری» را از نو تعریف کرد. مدال جهانی گرفت، از جنس نقره، اما چیزی که بیشتر درباره او به چشم آمد جار و جنجال هایش بود. ابتدا گفت: نمی‌خواهد در تیم ملی سرمربی داشته باشد. فدراسیون هم پذیرفت و سجاد انوشیروانی هم بی سر و صدا کنار رفت. دوم برادرش را به عنوان مربی اختصاصی بدنسازی خود انتخاب کرد! سپس کمک کرد او هم به رقابت‌های جهانی آمریکا اعزام شود. رستمی و جنجال هایش باز هم باب ورزشکارسالاری را در ورزش ایران باز کرد.

علی کریمی

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

سرتاسر سال را با جنجال‌ها و افشاگری‌های علی کریمی سر کردیم. اختلاف شدید با مالک باشگاه نفت بر سر مطالباتش و نحوه برکناری او از سرمربی تیم نفت که با استناد به یک پیامک عملی شد و جنجال گسترده‌ای را رقم زد. کریمی هم درباره جهانیان مالک نفت و هم درباره حمید درخشان جانشین خود مصاحبه‌هایی آتشین کرد. جنجال‌های او در سال ۹۶ با انتشار سلسله مطالبی در رابطه با افشاگری درباره فدراسیون فوتبال ادامه یافت. سپس در برنامه نود حضور یافت و رو در روی محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال قرار گرفت تا به افشاگری هایش ادامه بدهد. آشتی با دایی و طغیان علیه داوری دیگر جنجال‌های او در سال ۹۶ بودند.

مهدی طارمی

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

پرونده حجیم و جنجالی فسخ قرارداد غیرقانونی با ریزه اسپور درست قبل از دیدار نیمه نهایی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا گریبانگیر او و پرسپولیس شد. طارمی با چهار ماه محرومیت و پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شدند. هنوز محرومیتش تمام نشده بود که علنا به باشگاه اعلام کرد نمی‌خواهد بماند و راهی الغرافه قطر شد تا موج اعتراض نسبت به خود را بار دیگر برانگیزد. افشاگری در برنامه نود دوباره برای او جنجال ساز شد. طارمی امیدوار است سال آرام تری را پیش رو داشته باشد.

علیرضا بیرانوند

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

نشان دادن یک «هیس» به هواداران پرسپولیس در دیداری که با شعار‌های اعتراضی آن‌ها روبرو شد کافی بود تا سیبل انتقادات شدیدی شود. او یک شبه به چهره‌ای منفور نزد هواداران تبدیل شد هر چند پس از آن رویه‌ای آرام در پیش گرفت تا دوباره اوضاع مثل سابق شود. جنجال پیرامون شناسنامه اش و البته تمایل برای جدایی از پرسپولیس موارد دیگری بودند که او را در صدر اخبار قرار داد.

سعید معروف

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

پرونده ماجرا‌های کاپیتان سعید معروف در سال ۹۶ قطورتر شد. او باز هم در جریان دیدار‌های تیمش پیکان در لیگ برتر با این و آن درگیر شد و به کمیته انضباطی هم رفت، اما جریمه سنگینی را پیش روی خود ندید. مماشات فدراسیون والیبال با این ستاره بزرگ والیبال ایران مورد انتقاد بسیاری از اهالی والیبال قرار گرفت.

خواهران منصوریان

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

مقام آوری خواهران منصوریان در قهرمانی آسیا شهرت آن‌ها را چند برابر کرد. این شهرت باعث شد درباره زندگی شان فیلم ساخته شود و پایشان به برنامه ماه عسل هم باز شود، برنامه‌ای که در آن از سختی‌های شدید زندگی خود گفتند و روایت سال‌ها دوری از پدر خود را بگویند که ناگهان رهایشان کرده بود.

مهدی رحمتی

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

اخراج موقتی در زمان مربی گری منصوریان در استقلال، ذخیره شدن در استقلال و بازگشت به دروازه. این روند پر نوسانی بود که این دروازه بان ۳۵ ساله پشت سر گذاشت. رحمتی نمی‌خواست به هیچ عنوان چهره‌ای جنجالی باشد، اما همیشه نمی‌تواند از دردسر دوری کند. حضور خبرساز در تبلیغات یک نوع برند لبنیات نیز برای او از آنجا جنجالی شد که به بازگشت وی به درون دروازه استقلال ربطش دادند!

کارلوس کی روش

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

 

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران همیشه حضوری ثابت در میان جنجالی‌های سال دارد. درگیری با دبیر وقت فدراسیون فوتبال، حمله فیسبوکی به علی کریمی آن هم با کلماتی نظیر «بزدل» و شایعه‌های بی پایان جدایی از تیم ملی فوتبال ایران باعث شد تا او هم یکی دیگر از جنجالی‌های سال ۹۶ باشد.

بهداد سلیمی

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

وزنه بردار تیم ملی ایران در رقابت‌های جهانی به امید جبران ناکامی رقابت‌های المپیک رفته بود، اما باز هم داوری علیه او بود. برای او هیچ چیز باقی نماند جز افسوس و مصاحبه علیه رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری و البته درآوردن مدال از گردنش. او فقط طلا می‌خواست و باز هم به آن نرسید.

رامین رضاییان

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

هر کاری کرد دل برانکو را دوباره به دست بیاورد نشد که نشد. اوضاع می‌توانست به نیمکت نشین شدن ختم شود، اما دعوا با علیپور در دبی کار خودش را کرد و برانکو دیگر او را نپذیرفت. رضاییان حتی این اجازه را پیدا نکرد تا در جشن قهرمانی شرکت کند. او در پایان فصل گذشته راهی تیم اوستنده بلژیک شد و فعلا در این تیم پایین جدولی روزگار می‌گذراند.

حمیدرضا جهانیان

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

جهانیان را ناجورترین وصله سال‌های اخیر به فوتبال می‌دانند. مالک سابق باشگاه نفت که راه اندازی دفترش در یک کارواش جنجال زیادی را درست کرده بود در سالی که گذشت با چهره‌های شاخصی مشکل پیدا کرد. علی دایی، علی کریمی، ناصر فریادشیران، حمید درخشان و تعداد زیادی از بازیکنان نفت کسانی بودند که بار‌ها با او اختلاف پیدا کردند و در رسانه‌ها علیه او مصاحبه کردند. جهانیان بر خلاف تمام ادعا‌هایی که مبنی بر قدرتمندتر شدن نفت داشت چاره‌ای جز ترک این تیم و واگذاری مالکیت آن پیدا نکرد.

مجتبی جباری

چهره‌های جنجالی ورزش ایران در سال ۹۶ +تصاویر

نوع رفتن او از استقلال از یاد هیچکدام از هواداران نمی‌رود. جباری با بی مهری از استقلال رانده شد و وداع بدی با این تیم داشت. این اتفاق هم فقط به دلیل اختلاف او با افتخاری مدیرعامل آبی‌ها بود. وداع جباری با استقلال بسیار تلخ بود.

نظر بینندگان
!
!
!